Hírek
2022. Április 30. 05:03, szombat | Helyi
BALLAGÁSRA KÉSZÜLVE

Gyökeres Sándorral, a Szentannai Sámuel Református Középiskola igazgatójával beszélgettünk néhány nappal a ballagás előtt arról, hogyan készülnek erre és az érettségire.
Hagyományos módon készülnek, idén már újra teljes értékű ballagást tudnak csinálni április 30-án szombaton, a megszokottak szerint. A szervezési folyamat elindult, a tanulók nagyon készülnek, még olyanok is lesznek, akik az elmúlt években ballagtak volna, de akkor nem sikerült, ők is becsatlakoznak majd a menetbe.
A gépes menet 8 órakor indul a szokásos útvonalon.
A hagyományok szerint megtörténik a régi tanépület folyosóinak fűvel borítása és a teremdíszítések. Nyolcvankét fő ballag a technikusokkal együtt
Aztán jön az érettségi, ami a felkészítő pedagógusoknak is egyfajta megmérettetés, bár közben a kompetenciamérés is zajlik.
Most számítógépek segítségével, elektronikus úton történik.
Gyökeres Sándor úgy látja, hogy diákjaik az érettségire fel tudtak készülni azzal együtt, hogy a két év online oktatás bizonyos hátrányokat jelentett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI
Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET
Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE
A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.
2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi
SNICCERREL RABOLT
A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.