Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2025. Február 18. 10:00, kedd | Helyi
Forrás: karcag tv

BETŰVETŐ SZÉPÍRÓVERSENY A GYÖRFFYBEN

BETŰVETŐ SZÉPÍRÓVERSENY A GYÖRFFYBEN

Minden kétségbeesés ellenére a mai gyerekek igenis tudnak írni, ráadásul szépen írni. Nemcsak az elektronikus eszközöket nyomkodják.

A Györffy iskola elsősei tanulmányi versenyen mutathatták meg, hogy mennyire sajátították el a betűvetés tudományát alig több, mint fél év alatt.

Néhány hónap alatt rengeteg tudást szívnak magukba az elsősök. Alig fél év alatt megtanulnak írni, ráadásul legtöbbjük szépen. Erről a tudásukról adtak számot a Györffy napok keretében negyedik alkalommal meghirdetett Betűvető szép- és helyesírási versenyen.

SZABÓ EDIT munkaközösség- vezető:

- Fontosnak tartjuk iskolánkban a kézzel írás népszerűsítését és a magyar nyelv helyesírásának ápolását. Egy hónappal ezelőtt került sor az első évfolyamos tanulók között a verseny meghirdetésre, egy hónap alatt gyakorolták a tanítónénikkel a kijelölt feladattípusokat. És a tanítónénik a legszebben író öt gyereket választották ki az osztályból. Most ők azok a tanulók, akik már bent ülnek és írják az előre elkészített feladatlapokat.

A versenyzők szavakat, szókapcsolatokat másolnak írott alapról, majd nyomtatott formából.

SZABÓ EDIT munkaközösség- vezető:

- Nagyon nagy izgalommal készültek a tanulóink, de úgy vettük észre, hogy minden tanulót ösztönöz az osztályban ez a verseny és ez a hónap valóban arról szól, hogy igyekezett mindenki még szebben, még pontosabban írni. Kicsit nehéz dolog a tanítónéniknek is kiválasztani az ötöt, de hát a verseny erről szól és most meg már írják nagy izgalommal a varázsbetűkkel a feladatlapot.

A három legszebben író kisdiák kupát kapott teljesítménye elismeréseként. De valamennyi versenyzőnek jutott kisebb, az íráskészséget fejlesztő ajándék a verseny végén.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 06:17, szerda | Helyi

ANYAGYILKOSSÁGGAL FENYEGETŐZÖTT

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség emberölés előkészületének bűntette miatt indítványozta egy jászberényi nő letartóztatását.

2026. Június 24. 06:13, szerda | Helyi

RENDHAGYÓ ELŐADÁS A SZENT PÁL MARISTA ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

A zalaegerszegi származású Pataki Zsolt egykori francia idegenlégiós tartott előadást a Szent Pál Marista Általános Iskolában, ahol saját életútjával a kitartásra, a sportra és a szeretetre inspirálta a diákokat.

2026. Június 24. 06:05, szerda | Helyi

„ÜNNEPELJÜK AZ ÉLETET!”

Közel száz gyermek fellépésével, valamint hagyományos ételekkel mutatta be a cigány kultúrát és közösségteremtő erőt a Szent Pál Marista Általános Iskola fesztiválja.

2026. Június 24. 06:00, szerda | Helyi

ELBALLAGTAK A KOVÁTS MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLA VÉGZŐS DIÁKJAI

Elballagtak a Karcagi Kováts Mihály Általános Iskola nyolcadikosai. A búcsúünnepségen a diákok, tanárok és szülők közösen zárták le az elmúlt évek munkáját.