Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2011. Július 14. 07:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Beváltak a kormányablakok

Beváltak a kormányablakok

Az országban huszonkilenc helyen huszonkilenc ügykörrel várja az állampolgárokat januártól a kormányablakok sora.

Szabó Erika, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium területi közigazgatásért és választásokért felelős államtitkára a Kossuth Rádió egyik műsorában kedvezőnek minősítette az eddigi tapasztalatokat, és a visszajelzések alapján úgy látják, hogy az ügyfelek is elégedettek.

A legfontosabb cél az állampolgárok elégedettsége, a minél egyszerűbb ügyintézés – mondta a 180 percben Szabó Erika államtitkár a kormányhivatalokkal és kormányablakokkal kapcsolatban. Most abban a kísérleti időszakban vagyunk, amikor megnézzük a munkánk eredményét – fogalmazott az államtitkár. Elmondta: a mostani környezet lesz az alapja annak a fejlesztésnek, amellyel 2013 végére kiépítik a kormányablakok teljes rendszerét és megvalósítják az egyablakos ügyintézést. Ez azt jelenti, hogy az állampolgároknak nem kell majd különféle hivatalokba járniuk, ha el szeretnék intézni hatósági ügyeiket.

Szabó Erika elismerte, hogy még nem minden ügytípusban járhatnak el a kormányablakok. Jelenleg például az anyasági támogatás, a gyermekgondozási segély, vállalkozás elindítása és megszüntetése, adatváltozás, ügyfélkapu megnyitása és egyszerűsített honosítás kapcsán felmerülő ügyintézés tartozik hozzájuk.

Nagy hangsúlyt fektetnek a kormányablakok munkatársainak képzésére, hiszen több ezer emberre lesz szükség a hivatalokban. Jelenleg háromszázan dolgoznak a huszonkilenc kormányablaknál. Budapesten négy helyen, a megyeszékhelyeken és a megyei jogú városokban működik új hivatali ügyintézési hely, de a tervek szerint minden járási központban nyitnak majd kormányablakot - adta hírül a közrádió.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kormányablak

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen

Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.

2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld

MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között

Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.