Városlista
2025. augusztus 16, szombat - Ábrahám

Hírek

2017. November 14. 20:05, kedd | Helyi
Forrás: KARCAG TV

BEVONJÁK A RÉGI HÚSZEZRESEKET

BEVONJÁK A RÉGI HÚSZEZRESEKET

2017. december 31-el bevonják a régi húszezreseket. Karcagon még többen fizetnek ezzel a fizetőeszközzel. A boltosok figyelmeztetik a vásárlókat.

Már nem sokáig, egészen pontosan 2017. December 31-ig fizethetünk a 2015. előtt kibocsátott 20.000 forintossal.

A bevonást követően 2018. január 1-től a hitelintézetek és a posta 3 évig, az MNB pedig 20 évig, azaz 2037. december 31-ig térítésmentesen cseréli törvényes fizetőeszközre a régi, bevont 20.000 forintos bankjegyeket.


- Elég sokan fizetnek még a régi húszezressel, bár már az automaták egyre kevésbé adják ki ezt a pénzt. Itt, a boltban felhívjuk erre a vásárlók figyelmét, ahogy azt tettük a kétezer és ötezer forintos bankjegyek cseréjénél is, hogy meddig lehet vele fizetni.

Még azért előfordul, hogy régi kétezer és ötezer forintos bankjeggyel jönnek a boltba. Ilyenkor elmondom, hogy a bankban, vagy a postán be lehet váltani, nem szabad eldobni, de ez már nem törvényes fizetőeszköz - mondta el a Karcag Tv-nek Kurucz Imréné bolttulajdonos.

A bankjegycserével kapcsolatos információk a Magyar Nemzeti Bank honlapján érhetőek el.

Címkék: Karcag

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Helyi

Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok

Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.

2025. Augusztus 16. 05:00, szombat | Helyi

ÚJABB KAMERÁKKAL BŐVÜL A TÉRFIGYELŐ RENDSZER

Újabb kamerákkal bővül a karcagi térfigyelő- rendszer. Az új berendezésektől azt várják, hogy tovább javul a városban a közbiztonság.

2025. Augusztus 16. 05:00, szombat | Helyi

BÚCSÚZTATÓHELY AZ ÉSZAKI TEMETŐBEN

Egyházi forrásból és magántámogatásból épülhetett meg az északi temető búcsúztatóhelye. Így méltó körülmények között lehet tartani egyházi és polgári szertartásokat is a sírkertben.

2025. Augusztus 15. 09:36, péntek | Helyi

Kocsmából a fogdába

A Karcagi Ügyészség minősített rablás bűntette miatt indítványozta egy kunsági férfi letartóztatását, aki egy 74 éves férfitől, a ruháját elszakítva szerezte meg a pénzét, hogy abból a közeli kocsmában italozzon.