Városlista
2025. december 27, szombat - János

Hírek

2022. Március 25. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Börtön- és fegyházbüntetésre ítéltek egy párt rablásért Szekszárdon

Börtön- és fegyházbüntetésre ítéltek egy párt rablásért Szekszárdon

Hat év börtön-, illetve tíz év fegyházbüntetésre ítélt csütörtökön a Szekszárdi Törvényszék jogerősen egy nőt és egy férfit, akik két éve kiraboltak egy szexuális hirdetésre jelentkező férfit Szekszárdon

- közölte a törvényszék az MTI-vel. A nő egy internetes oldalon hirdette magát, erre a sértett 2020. május 9-én jelentkezett a lakásán. Az elsőrendben vádolt nő azonban a szolgáltatás nyújtását visszautasította, és további összeget kért az előzetesen egyeztetett áron túl, amit a sértett nem akart megfizetni - írta közleményében a törvényszék.

A nő ekkor azzal fenyegette meg a sértettet, hogy a szomszédban lévő barátja, a másodrendű vádlott meg fogja verni; a két vádlott ezután a sértettet a gépkocsijához kísérte, ahonnan elvettek 28 ezer forintot, majd szintén fenyegetéssel arra akarták kényszeríteni a férfit, hogy egy pénzkiadó automatából vegyen fel nekik további 200 ezer forintot. A sértett egy utcában leállította a járművet, és dudálva segítséget kért az ott lévőktől, ezután a két vádlott elhagyta a gépkocsit.

Az eljárás alatt a nő tagadta a bűncselekmény elkövetését, a férfi azt részben beismerte.

A közlemény szerint a bíróság a nőt rablás, továbbá csalás kísérlete, lopás és ötrendbeli becsületsértés miatt, a többszörösen büntetett előéletű férfit - erőszakos visszaesőként - társtettesként elkövetett rablás és lopás miatt ítélte el.

A törvényszék másodfokú ítéletében a Szekszárdi Járásbíróság által kiszabott szabadságvesztést két-két évvel mérsékelte, miután nagyobb nyomatékkal vette figyelembe az enyhítő körülményeket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg:

2025. December 26. 09:25, péntek | Belföld

Jellemzően napos idő várható az utolsó decemberi hétvégén

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.