Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2023. Szeptember 21. 05:02, csütörtök | Helyi

BÖRTÖNRE ÍTÉLTÉK AZ ÁLLATKÍNZÓ FIATALOKAT

BÖRTÖNRE ÍTÉLTÉK AZ ÁLLATKÍNZÓ FIATALOKAT

Halálra verte haragosa kutyáját két huszonéves Jászladányban, első fokon végrehajtandó börtönre ítélték őket. A nyugalom megzavarására alkalmas tudósítás következik.

A Jászberényi Járásbíróság ítéletet hozott annak a két, büntetett előéletű huszonéves fiatalembernek a büntetőügyében, akik az elsőfokú ítélet szerint, 2021. április 19-én Jászladányban szétverték a velük haragos viszonyban lévő másik fiatal albérletét, emellett kirívó kegyetlenséggel bántalmazták a kiskutyáját, hogy az ebet el kellett altatni.

Az elsőfokú bíróság által megállapított tényállás szerint a támadók reggel fél nyolc körül keresték fel haragosukat jászladányi otthonában. Mindketten szidalmazták, míg ő, az ágyán ülve próbálta lenyugtatni őket, de nem járt sikerrel. Egyikük, a mindössze 23 éves I. rendű vádlott arcon rúgta, amitől vérezni kezdett az orra. Ezt látva, „vendégei” távoztak, ő pedig sérülése miatt Jászberénybe utazott, ahol orvosi ellátásban részesült.

A két támadó ezalatt visszament a házhoz. Leszakították a bejárati ajtót, betörték az ablakokat, szétverték a háztartási gépeket, a bútorokat és a sértett zenei felszerelését is. Az udvaron talált kutyaházat bedobták a lakásba, annak lakóját, haragosuk kistestű keverék kutyáját pedig olyan brutális kegyetlenséggel bántalmazták, hogy az állatot súlyos sérülései miatt el kellett altatni.

Az ügyben 2022. február 17-én emelt vádat a Jászberényi Járási Ügyészség. A Jászberényi Járásbíróság 3 tárgyalást tartott, az utolsón, ítéletet hozott.

Az I. rendű vádlottat társtettesként elkövetett állatkínzás és rongálás bűntette, társtettesként elkövetett rongálás vétsége, valamint testi sértés vétsége miatt 2 év börtönre ítélete és 2 évre eltiltotta közügyektől. Társát, az ügy II. rendű vádlottját pedig társtettesként elkövetett állatkínzás és rongálás bűntettében, valamint társtettesként elkövetett rongálás vétségében mondta ki bűnösnek, amiért 1 év 9 hónap börtönt szabott ki vele szemben, és társához hasonlóan, őt is 2 évre eltiltotta közügyektől.

Az ügyészség tudomásul vette a döntést.

A II. rendű vádlott és védője azonban enyhítés érdekében fellebbezett, így az ügy másodfokon, a Szolnoki Törvényszéken folytatódik, közölte a Szolnoki Törvényszék Sajtóosztálya.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi

SNICCERREL RABOLT

A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.

2025. Július 31. 09:11, csütörtök | Helyi

SZOLNOKI KÁBÍTÓSZERKERESKEDŐ ÉS TÁRSAI BUKTAK LE

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta három férfi letartóztatását.

2025. Július 31. 09:06, csütörtök | Helyi

ORSZÁGOS POLGÁRŐR NAP ABÁDSZALÓKON

Az Abádszalókon rendezett Országos Polgárőr Napon felszólaló Nagy István agrárminiszter elmondta, hogy „a polgárőrök ott vannak a legkisebb településen is, és a nyugalmat nyújtják az embereknek.

2025. Július 30. 08:00, szerda | Helyi

AUGUSZTUS 10-IG LÁTOGATHATÓ A KIÁLLÍTÁS

Festmények, fotók, grafikák is láthatók azon a népszerű kiállításon, amely a Berekfürdői Nemzetközi Nagykun Művésztelep 30 évét mutatja be a Rónai malomban. A tárlatot 2025. augusztus 10- ig lehet megtekinteni.