Hírek
2013. Január 30. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Bővül az Erzsébet-utalvány elfogadóhelyeinek száma
A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány több céggel is tárgyal az új Erzsébet-utalványok elfogadásáról-írja a Világgazdaság. Majthényi László, az Alapítvány főtitkárára azt mondta, a cél az, hogy a jövőben minél többen igénybe tudják venni az utalványt, ezért további tízezer elfogadóhelyet szeretnének bevonni február közepéig.
A bővítésre mindenképpen szükség lesz, hiszen például az 51,17 százalékos adóteherrel bíró ajándékutalvány a szerződött szolgáltatóknál többek között műszaki cikk, lakberendezés, könyv, ruha, játék és utazás vásárlására is felhasználható lesz. A minimálbér 30 százalékáig, 29 400 forintig juttatott iskolai Erzsébet-utalvány 35,7 százalék adóteher mellett adható. A szelvény felhasználható tankönyv, taneszköz és ruházat vásárlására a tanév első napját megelőző 60. naptól a kibocsátás évének utolsó napjáig.
A szabadidő Erzsébet-utalvány pedig a nem pénzben kapott juttatások közül adómentes a kifizető által ugyanazon magánszemélynek az adóévben legfeljebb 50 ezer forint értékben nyújtott, sportesemény vagy kulturális szolgáltatás igénybevételére vonatkozó juttatás.
Az Erzsébet-utalvány nem a SZÉP-kártya riválisa akart lenni a profilbővítéssel, csak kihasználtuk a törvény adta lehetőségeket” – fogalmazott Majthényi László. Mindenesetre felmérések szerint az idén a béren kívüli juttatásokat adó cégek 98 százaléka tervez étkezési Erzsébet-utalványt biztosítani dolgozói számára, különböző keretösszegben. Többségük vélhetően kihasználja az idén megemelt 8000 forintos kedvezményes adózású keretösszeget. Így azonban a plasztiklapra kevesebb juthat, ugyanis a cégek által nyújtott cafeteria keretet könnyen ki lehet meríteni a megemelt Erzsébet utalvánnyal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
