Városlista
2025. június 15, vasárnap - Jolán

Hírek

2021. Június 04. 08:10, péntek | Helyi

BÚCSÚZTATÓ HELY ÉPÜL AZ ÓKATOLIKUS TEMETŐBEN

BÚCSÚZTATÓ HELY ÉPÜL AZ ÓKATOLIKUS TEMETŐBEN

Gulyás Zsolt plébános, érseki tanácsossal az Ókatolikus temetőben beszélgettünk az ott folyó építkezésről.

A búcsúztató hely építése belátható időn belül be is fejeződik.
Az egyház vezetői korábban elkezdtük már a búcsúztató hely tervezését, az adományok gyűjtését, amit ezúton is szeretne megköszönni Gulyás Zsolt, aki elmondta, a beruházás költsége 14 millió forint. A hívek ebből 6 millió forintot adtak, Kásler Miklós miniszter, illetve a Soltész Miklós államtitkár segítségével 4 millió forintot kaptak az építkezéshez, a többit az egyházközség adta.

A későbbiekben urnafalat is terveznek a belső részbe.
Ez nem ravatalozó lesz, annak külön hűtőhelyiség kell, több hivatali előírása van, itt még áram sincs, az építkezéshez is aggregátorokat használnak.
A búcsúztató hely célja, hogy akiket az Ókatolikus vagy az Újkatolikus temetőbe temetnek el, annak a búcsúztatását itt tartják majd.
A nyár folyamán elkészül az épület, megtörténik előtte a tereprendezés, térburkolattal, az önkormányzat segítségével.

Egy másik aktuális dolog az Ókatolikus temetőben a keresztnek az aljzata ment tönkre. Pánti Ildikó képviselőasszony és Gyurcsek János alpolgármester úr segítségével, illetve az ő irányításukkal sikerül a keresztet rendbe hozni.
A temető üzemeltetése a Szopkó Requiem kezében van, a lehetőségeikhez képest igyekeznek rendbe tenni, kaszálni a temetőt, a szemetet is elszállítani.
Most az a legfontosabb, hogy a búcsúztatóhely elkészüljön, aztán jöhetnek az újabb feladatok - mondta a plébános.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi

REKORDSZÁMÚ ELSŐ VÉRADÓ JELENTKEZETT

A Felsőoktatási Véradó Heteken rekordszámú első véradó jelentkezett.

2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi

ARATÁS ELŐTTI GÉPSZEMLE

Megkezdődött a visszaszámlálás. Napokon belül elárasztják a gabonatáblákat a betakarítást végző gépek. Az aratás előtt azonban van még egy nagyon fontos dolguk a gazdáknak, a gépszemle.

2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi

VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM

A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.

2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi

ÉLMÉNYBESZÁMOLÓT TARTOTT TÓTH RÉKA

Egykori általános iskolájában tartott motivációs élménybeszámolót Tóth Réka válogatott birkózó. Aki nem ment üres kézzel, legutóbbi versenyein szerzett érmeit is magával vitte.