Hírek
2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is
A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.
Az ingatlanközvetítő csoport saját adatain alapuló becslése szerint júliusban országosan 9492 adásvétel történt, amely az előző év ugyanezen időszakához képest 17,7 százalékos visszaesést jelent a tranzakciók számában. Az előző hónaphoz képest a szezonalitásnak megfelelő, 4,2 százalékos csökkenést mutatnak az adatok.
Az Otthon Start program miatt ugyanakkor már kimutatható a fokozott érdeklődés, 16,6 százalékkal nőtt az értékesítők által szervezett ingatlanbemutatások száma; ez a jelenség a tranzakciók számában a következő hónapokban fog megmutatkozni
- jelezte a Duna House.
Júliusban a cégcsoport nemzetközi pénzügyi márkája, a Credipass magyarországi adatai alapján 135 milliárd forintos hitelvolumen becsülhető, ami lényegében megegyezik az előző havi becsült értékkel. A júliusi adat az előző év azonos időszakában mért MNB adathoz képest 1 százalékos emelkedést jelent.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld
A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat
A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
