Hírek
2021. Október 31. 19:02, vasárnap | Helyi
Elhunyt karcagi romatestvérek fotókiállítása
Ötödik alkalommal rendezte meg az Ifjúsági Házban az elhunyt karcagi romatestvérek fotókiállítását Varga Mici István, a Karcagi Cigány Nemzetiségi Önkormányzat elnöke.
A kiállításpénteki megnyitóján Varga Mici István beszédében elmondta, 1940-től napjainkig több mint ezer elhunyt karcagi roma adatát, fotóját kapta meg hozzátartozóktól. Az ötödik alkalommal megrendezett kiállítás egyedülálló az országban. Bejelentette, hogy az általa öt év alatt összegyűjtött fotókat, adatokat átadja a karcagi Györffy István Nagykun Múzeumnak, hogy 100 év múlva is tudjanak őseikről a romák.
Szepesi Tibor polgármester, ifj. Farkas László, az OCÖ elnökhelyettese, Tiszabura polgármestere, id. Farkas László, a JNSZ Megyei Cigány Önkormányzat elnöke és id. Farkas László is elismeréssel szólt a kezdeményezésről és emlékezett meg az elhunytakról.
A karcagi roma zenészekről Johann Anna szólt, majd leleplezték a nekik emléket állító táblát, mely a Cigány Nemzetiségi Önkormányzat irodájának falára kerül.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 17:16, csütörtök | Helyi
Jelentkezzen szavazatszámláló bizottsági tagnak
Jelentkezzen szavazatszámláló bizottsági tagnak az országgyűlési választásokra!
2026. Január 22. 06:00, csütörtök | Helyi
SIKERES ÉVET HAGYOTT MAGA MÖGÖTT A MADARÁSZ IMRE EGYESÍTETT ÓVODA
Sikeres évet hagyott maga mögött a Madarász Imre Egyesített Óvoda. Balajtiné Sütő Margittal, az intézmény vezetőjével készített interjúnk következik.
2026. Január 22. 06:00, csütörtök | Helyi
BEMUTATÓKAT IS TARTOTTAK A NYÍLT NAPON
A Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium nyílt napján a rendvédelmi szakokkal és a mezőgazdasági technikus képzéssel is megismerkedhettek a nyílt napra ellátogatók.
2026. Január 22. 06:00, csütörtök | Helyi
ÚJ MENTŐAUTÓT ADTAK ÁT TISZAFÜREDEN
Új mentőautóval gazdagodott a tiszafüredi mentőállomás gépállománya.
