Hírek
2021. Május 12. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítélték a bódult állapotban autózó bonyhádi drogdílert
Kábítószer-kereskedelem, bódult állapotban történő járművezetés és egészségügyi termék hamisítása miatt jogerősen hat és fél év fegyházbüntetésre ítélték kedden azt a bonyhádi férfit, aki marihuanát és amfetamint árult
- tájékoztatta a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség kedden az MTI-t.
A vádhatóság közleményében azt írták: a Pécsi Ítélőtábla határozatával helybenhagyta a Szekszárdi Törvényszék tavaly novemberben meghozott elsőfokú ítéletét.
A férfi Tolna megyében rendszeresen kereskedett kábítószerrel és Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert is értékesített, illetve gépkocsiját kábítószer hatása alatt vezette.
2018 ősze és 2019 tavasza között a férfi a vádirat szerint több mint 200 ezer forintos jövedelemre tett szert ismeretlen forrásból beszerzett marihuána és amfetamin eladásából.
A vádlott Magyarországon nem engedélyezett, gyógyszernek minősülő, szexuális teljesítményfokozó szert is eladott. Egy közúti ellenőrzés alkalmával pedig delta 9-THC kábítószert találtak a szervezetében.
Az első fokon eljáró Szekszárdi Törvényszék a vádlottat jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében, egészségügyi termék hamisítása bűntettében, valamint bódult állapotú járművezetés vétségében mondta ki bűnösnek, ezért hat és fél év, fegyházban letöltendő szabadságvesztésre ítélte.
A Pécsi Ítélőtábla a határozatot helybenhagyta, az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
