Hírek
2020. Szeptember 22. 16:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: ügyészség
Elítélték a lovas íjászt, aki megsebesített egy nézőt Esztergomban
Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt jogerősen két év próbára bocsátott az Esztergomi Járásbíróság egy lovas íjászt, mert kilőtt nyílvesszeje egy néző hasfalába fúródott
- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Horváth Sándor helyettes sajtószóvivő tájékoztatása szerint a férfi 2019 asugusztusában a bazilika előtti rendezvényen a lövést az indokoltnál távolabbról indította el. A kilőtt nyílvessző a megcélzott szalmabála szélén megpattant, a földön újra irányt változtatott, és a nézőtéren tartózkodó sértett hasfalába fúródott.
A megsérült nézőt megműtötték, négy hét alatt gyógyult fel. A gondatlan férfit az Esztergomi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével 2 évre próbára bocsátotta. Az ítélet jogerőre emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld
Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén
2026. Június 05. 07:17, péntek | Belföld
Több politikus letartóztatását is elrendelte a bíróság az óbudai korrupciós ügyben
2026. Június 05. 07:07, péntek | Belföld
Magyar Péter: Nem tudunk teljesen leszakadni az orosz energiáról
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
