Hírek
2020. Június 02. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Elítéltek egy templomi rongálót Pécsen
Többszörös visszaesőként elkövetett rongálás miatt két év szabadságvesztésre ítélte a Pécsi Járásbíróság azt a férfit, aki tavaly februárban tört-zúzott egy helyi templomban.
A Pécsi Törvényszék a nem jogerős ítéletet ismertetve azt írta, a harminckilenc éves férfi elrejtőzött a pécsi templomban, majd az épület zárása után megpróbált hozzáférni a perselyben lévő pénzhez és a kegytárgyakhoz, eközben összesen csaknem millió forintos kárt okozott.
A férfi egyebek mellett szobrokat, szentségház-tartókat és üvegezett ajtókat rongált meg, de mivel nem tudott elvinni semmit, reggel, a templom nyitásakor kisurrant az épületből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 28. 16:00, szombat | Belföld
Mától lehet leadni a levélszavazatokat a kijelölt külképviseleteken
2026. Március 28. 14:00, szombat | Belföld
A Nézőpont szerint változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között
Változatlanul Orbán Viktor a legnépszerűbb a pártelnökök között, míg a DK és a Mi Hazánk elnökének népszerűsége is meghaladja a parlamentbe jutási küszöböt
2026. Március 28. 10:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon
A Tisza egyenlő az ukránbarát kormányzással Magyarországon, és az egyenlő a magyar emberek kizsebelésével, ezért erre nemet kell mondanunk
