Hírek
2022. Szeptember 02. 08:41, péntek | Helyi
ELKEZDŐDÖTT A KINIZSI ÚTI ÓVODA FELÚJÍTÁSA
A fejlesztés célja a Karcag, Kinizsi utca 46. szám alatti Madarász Imre Egyesített Óvoda 94 férőhelyes Kinizsi utcai óvodájának felújítása.
Karcag Városi Önkormányzat a TOP_PLUSZ-3.3.1-21-JN1-2022-00008 azonosító számú, „Kinizsi utcai óvoda felújítása Karcagon” című projektje a Széchenyi Terv Plusz program keretében 100 %os vissza nem térítendő 59.66 millió forint támogatásban részesült. Az Európai Uniós támogatás segítségével felújításra kerül a Madarász Imre Egyesített Óvoda Kinizsi utcai tagóvodája, valamint megújuló energia is telepítésre kerül.
A TOP_PLUSZ-3.3.1-21 kódszámú, „Gyermeknevelést támogató humán infrastruktúra fejlesztése” felhívásra benyújtott és támogatott projekt keretében megvalósul a tetőfelújítás, akadálymentesítés, valamint az energiahatékonyság növelése érdekében napkollektor kerül telepítésre.
A fejlesztés eredményeként Karcag Városi Önkormányzat hozzájárul az óvodai ellátáshoz való hozzáférés javításához, a szolgáltatások minőségének fejlesztéséhez, a kisgyermeket nevelők munkavállalásának támogatásához, segítve a családokat.
A beruházásnak köszönhetően, a 3 csoportos óvoda felújításával 6 óvodapedagógus, 1 pedagógiai asszisztens és 3 dajka munkahelye őrizhető meg.
A projekt várható befejezési ideje: 2024.06.30.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 06:00, péntek | Helyi
VADFELDOLGOZÓT TERVEZ A NAGYKUN VADÁSZTÁRSASÁG
Vadfeldolgozó üzem létesítését tervezi a Karcagi Nagykun Vadásztársaság.
2026. Június 12. 06:00, péntek | Helyi
IDÉN IS NÉPSZERŰ A LEGSZEBB KONYHAKERTEK PROGRAM
A 2013-as indulás óta a legnehezebb évet élik meg a konyhakert tulajdonosok, a tavaszi aszály és a szélsőséges időjárás miatt.
2026. Június 12. 06:00, péntek | Helyi
SNICCERREL TÁMADT A ZAVART NŐ JÁSZLADÁNYBAN
Vérbe fagyva, sokkos állapotban találtak rá arra a középkorú férfira, akit Jászladány egyik zöldségesüzlete előtt támadtak meg.
2026. Június 12. 06:00, péntek | Helyi
LEKAPCSOLTAK KÉT TÖRÖKSZENTMIKLÓSI DÍLERT
Törökszentmiklóson két kábítószer-kereskedőt juttattak rácsok mögé a rendőrök.
