Hírek
2011. Szeptember 28. 14:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Elmaradhat a családi pótlék emelése az élettársi kapcsolatban élőknél
Nem tesznek eleget az ombudsman kérésének, és hátrányosan megkülönböztetik az élettársi kapcsolatban élő gyerekeseket - ez a lényege annak a válasznak, amit a Nemzeti Erőforrás Minisztérium küldött a Népszava kérdésére.
Szabó Máté ombudsman korábban azt kérte a minisztertől, kezdeményezze a családi pótlékról szóló törvény módosítását a nem házasságban élők gyerekeinek érdekében. A lap szerette volna megtudni, hogy jövőre emelik-e 2009-es szinten befagyasztott családi pótlékot és azt, hogy a korábbi terveknek megfelelőn életkor alapján valóban differenciálnák-e az összeget.
A törvényi szabályozás 'alkotmányossági szempontból nem kifogásolható, az éppen a házasság intézményének védelmét érvényre juttató, tudatos állami értékválasztást tükrözi' - ezt a választ küldte a lapnak a Nemzeti Erőforrás Minisztérium. Az ombudsman ugyanis megállapította: sérti a gyermekek jogait és az egyenlő bánásmód követelményét, hogy az élettársi kapcsolatban élő szülők kevesebb családi pótlékot kaphatnak, mint azok, akik összeházasodtak. Más állami támogatásoktól is elesnek azok a nagycsaládok, amelyekben a szülők nem kötöttek házasságot. A tárca válaszából kiderült, nem tesznek eleget az ombudsman kérésének.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
