Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2022. Június 23. 12:14, csütörtök | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

Elmondhatjuk, hogy ez az újdonságok versenye lesz

Elmondhatjuk, hogy ez az újdonságok versenye lesz

Az 55. Fenstherm Kontakt Mecsek Rallye-n, Mitsubishi Lancer Evo X.-el vesz részt a Juhász Csaba – Gondos Péter ralipáros.

Csabival a pilótával beszélgetek.

Mint tudjuk te régi Mitropásnak számítasz. Sokadik Mecsek Ralid már ez. Ha jól tudom ezen még nem mentél az Evo-val.

- Valóban nem mentem még itt a Mitsuval, és van olyan gyorsasági is, amelyiken még sosem mentem. Elmondhatjuk, hogy ez az újdonságok versenye.

Majd 140 versenykilométer vár rátok. Teszteltek-e a verseny előtt?

- Sajnos nem tudtunk tesztelni, mert nem lett kész időben a versenyautó. Alkatrészre vártunk.

Az első versenynapon négy gyors és közük egy rajtceremónia vár majd rátok. Az utolsó gyors már majdnem estébe menő lesz. Ezeken a pályákon mentél-e már korábban, illetve itthon szereted-e az esti gyorsokat?

- Én szeretem az esti szakaszokat. Legalább nem lesz olyan meleg. Az éjszakai versenyzés hozzá tartozik a rallyhoz.

A szombati versenynapra hat gyorsot mért rátok a rendező. Az egyiken előző nap már menni fogtok. Milyen lehet majd ugyanazon gyorson visszafelé száguldani?

- Ez érdekes mindig. Sok helyen lesz felhordás, ahol normál esetben nem lenne, ezért nagyon kell majd figyelni és még többet kell improvizálni.



14-en lesztek a P14-es kategóriában, és jó páran a Mitropa Rally Cup-ban. Miként is szeretnél az új navigátoroddal szerepelni?

- Szeretnék minél előbb végezni és meg is teszek mindent, hogy így legyen.

Együttműködő partnereink: NR Szoftver Kft., Extrem Line Kft., POP Kft., ML-Log Kft., Mihidra Kft., JB Control Kft., Vidia Csavar, Volvid Zrt., Cső-Kötő Kft., Zsilip 2008 Kft., Simon és Társai Kft., GPS Com Kft., Punk-Víz Kft., LEL Kft., Hun-Therm Kft., PLESO-VIA-BAU Kft., Phobex Kft., Érdi Rally Team Kft., DR. Lan. Eu, www.lanexpert.hu, Artifex J+J Kft., Komplex-D Kft., TT Sped Kft., Lubland Kft., Zea Manó, Total Vagon Management Gmbh, Total Vagon Management Kft., Nagy Ferenc EV, Inter Agro Wasch Ker Kft., PMP-Trans Kft., Zoltán Elektik Kft., Aranyos Zoltán EV.

Fotó: Hajóka SportFotó
– Hajósi Miklós –

Címkék: autósport

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport

Spanyol Király Kupa - Hosszabbítás után győzte le a Barcelona a Real Madridot

A Barcelona nyerte a labdarúgó Spanyol Király Kupáját, amelynek szombati fináléjában hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a Real Madridot. A katalánok fennállásuk során a 32. alkalommal hódították el a trófeát.

2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport

Öttusa vk - Gulyás Michelle aranyérmes

Gulyás Michelle kiegyensúlyozott, magas szintű versenyzéssel aranyérmet nyert az öttusázók budapesti világkupaviadalán. Bauer Blanka ötödik, Guzi Blanka nyolcadik, Eszes Noémi 12., Mészáros Emma 13. lett.

2025. Április 25. 18:45, péntek | Sport

Dobogós évkezdés a Red Bull Ringen!

Végre elindult az idei szezon is, erős év elé néznek a Kermor Motorsport versenyzői. Histo Cup szezonnyitó verseny 2025.

2025. Április 25. 18:39, péntek | Sport

Beni és Ákos a Slovak Karting Centerben

A CEE második fordulóján Vida Beni és Madaras Ákos képviselte a Kermor Motorsportot.