Városlista
2026. április 21, kedd - Konrád

Hírek

2021. Január 13. 09:19, szerda | Helyi

Előzetesbe került a gyilkossággal gyanúsított férfi

Előzetesbe került a gyilkossággal gyanúsított férfi

A Szolnoki Járásbíróság 2021. január 8-án egy hónapra elrendelte annak a harmincas éveiben járó férfinak a letartóztatását

aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2020. december 22-én délelőtt egy karcagi családi házban, egy tettlegességig fajult veszekedés során élettársa halálát okozta.

A Szolnoki Járásbíróság 2021. január 8-án egy hónapra elrendelte annak a harmincas éveiben járó férfinak a letartóztatását, aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2020. december 22-én délelőtt egy karcagi családi házban, egy tettlegességig fajult veszekedés során élettársa halálát okozta.

A bíróság amellett, hogy idézésre nem jelent meg a rendőrségen, azért rendelte el az egyébként büntetlen előéletű gyanúsított letartóztatását, mert az általa, a megalapozott gyanú szerint elkövetett bűncselekmény kiemelt tárgyi súlyú, azt a Büntető Törvénykönyv 5-15 évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni, ezért a döntés indokolása szerint, tartani lehet attól, hogy a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén, elszökne, illetőleg elrejtőzne a hatóságok elől.

A letartóztatás elrendelése tárgyában született döntést az ügyészség, a gyanúsított és védője is tudomásul vette, így az a mai napon véglegessé vált.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 09:38, hétfő | Helyi

Állásajánlatok

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlata

2026. Április 19. 06:00, vasárnap | Helyi

NYÁRI VÍZSZINT A TISZA-TÓBAN

Az előzetes ütemtervnek megfelelően, az elmúlt évtizedekben megszokottnál 2-3 héttel korábban befejeződött a Tisza-tó tavaszi feltöltése.

2026. Április 18. 06:00, szombat | Helyi

SOKBA KERÜLT A SOFŐRNEK A 3 SZABÁLYSZEGÉS

Nem aprózta el az a sofőr, aki egy menetben letudott 3 kiemelt szabályszegést is.

2026. Április 18. 06:00, szombat | Helyi

FESTMÉNYAVATÁS ABÁDSZALÓKON

Ünnepi eseménynek adott otthont az Abádszalóki Városháza, ahol felavatták Kovács Mihály híres, „ÁRPÁD PAJZSRA EMELTETÉSE” című festményének redukciós másolatát.