Hírek
2017. Január 27. 11:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Elsikkasztott 55 milliót ügyfelei pénzéből egy szegedi ügyvéd
Vádat emeltek egy szegedi ügyvéddel szemben, aki tizenegy ügyfelének mintegy 55 millió forintját sikkasztotta el - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség helyettes szóvivője pénteken az MTI-t.
Serfőző Katalin közölte, hogy a Szegedi Járási és Nyomozó Ügyészség az ügyvédet nagyobb, valamint jelentős értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntettével és jogosulatlan elsajátítás vétségével vádolja.
A vádirat szerint az ügyvéd 2011 augusztusa és 2015 márciusa között tizenegy esetben nem a megállapodásoknak megfelelően kezelte az ügyfelek által átadott pénzt, hanem saját megélhetését fedezte belőle. Egy esetben pedig a letéti számlájára tévesen megküldött pénzösszeget vette fel és használta jogtalanul.
Az ügyvédi letétként kezelt pénzt az ügyvéd nem hasznosíthatja, azt csak az ügyfél rendelkezései szerint fizetheti ki. A vádlott az ügyfelek pénzét - határidőn túl, egy sértett kivételével - visszaadta. A hiányzó összegeket legtöbbször egy másik ügyfél által átadott pénzből fizette vissza.
A vádlott 2015 márciusa óta nem folytat ügyvédi tevékenységet - tudatta az ügyész.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
2026. Június 09. 11:00, kedd | Belföld
OGY - Vagyonnyilatkozatok - A kormánytagok közül Kapitány Istvánnak van a legnagyobb megtakarítása
A kormánytagok közül Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter rendelkezik a legnagyobb megtakarítással, értékpapírban és részvényekben.
2026. Június 09. 10:00, kedd | Belföld
Székesfehérvári kollégium - Megkezdődött a vizsgálat a kollégiumból kizuhant fiú ügyében
Megkezdődött a vizsgálat a székesfehérvári kollégiumból kizuhant középiskolás fiú ügyében - közölte a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója az MTI-vel hétfőn.
2026. Június 09. 07:11, kedd | Belföld
OGY - A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről tárgyal a parlament
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről és a gyűlöletkeltésre alkalmas politikai reklámok visszaszorításáról tárgyal az Országgyűlés kedden, e heti kétnapos ülésének második napján.
