Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2011. Október 25. 07:13, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Erdőkbe szállítják a sugárszennyezett hulladékot

Erdőkbe szállítják a sugárszennyezett hulladékot

A japán kormány úgy döntött, hogy ideiglenesen állami tulajdonban lévő erdőkben tárolja a Fukusima-1 atomerőmű térségében konténerekben összegyűjtött fertőzött anyagokat.

A kabinet döntése értelmében a Fukusima-1 atomerőmű térségében összegyűjtött fertőzött földet és anyagokat ideiglenesen zárt helyiségekben, hermetikusan záródó konténerekben fogják tárolni, állami tulajdonban lévő erdőkben. A sugármentesítésüket a későbbiekben végzik el.

A fukusimai atomerőmű reaktorai a márciusi földrengésben és szökőárban rongálódtak meg, és hatalmas földterületek váltak szennyezetté. Szakértők szerint mintegy 28 millió köbméter földet kell sugármentesíteni. A munkálatok már folynak, de a szennyezett föld tárolása egyre komolyabb gondokat okoz. A helyi hatóságok arra panaszkodnak, hogy önköltségen nem tudják megoldani a szennyezett anyag tárolását.

A konténerekben 7,2 ezer tonna hasadóanyaggal fertőzött rizsszalmát is elhelyeznek, amelyet Japánban takarmánynak használnak. Egyelőre azonban nem született döntés arról, hogy mi legyen a sorsa a szennyvízhálózatban és a víztárolókban felgyülemlett sugárszennyezett sárral és üledékkel, illetve az elégetett anyagok után keletkezett hamuval.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 09:08, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások - Donald Trump amerikai segítséget ígért Izraelnek

Donald Trump amerikai elnök segítséget ígért Izrael védelmében, amennyiben szükségessé válna – az elnök erről pénteken beszélt egy interjúban.

2025. Június 14. 09:03, szombat | Külföld

Izraeli légicsapások – Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt

Irán péntek este két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt- jelentette a helyi média.

2025. Június 13. 06:33, péntek | Külföld

Izrael megtámadta Iránt, célja Teherán nukleáris fegyverkezésének leállítása

Izrael légicsapásokat mért Iránra péntek hajnalban, hogy megakadályozza Teherán nukleáris fegyverkezését.

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.