Hírek
2022. Augusztus 14. 05:01, vasárnap | Helyi
ERŐS LESZ AZ ŐSZI SZEZON
Erős lesz az őszi szezon a szálláshelyeken, a jelenlegi adatok alapján a szeptemberi és októberi foglalási szint jóval magasabb, mint tavaly, és már a 2019-es utolsó negyedéves szintet is túllépték
A Karcag TV-hez küldött csütörtöki elemzés szerint a portálon leadott foglalások alapján az idén a második negyedévben a főváros után Siófok és Eger vonzotta a legtöbb vendéget. Minden ötödik foglalás a Balaton térségébe szólt. Az észak-magyarországi régió követte a foglalások 17 százalékával, harmadik helyen pedig a főváros és környéke végzett a foglalások 12 százalékával. Országosan az egy főre eső éjszakánkénti átlagár április-júniusban 11 ezer forint volt, ez 39 százalékos növekedés 2019-hez képest.
Közölték: az idei második negyedévben az áprilisi, négynapos húsvéti hosszú hétvége és június elejére eső, háromnapos pünkösdi hosszú hétvége a belföldi turizmus meghatározó mozgatórugói voltak. A Szallas.hu adatai szerint a húsvéti hosszú hétvégére már valamennyi partnerük április elején teltházat jelzett, a pünkösd viszont lassabban fogyott.
A második negyedévben a Szallas.hu által közvetített bruttó szobaár-bevétel 57 százalékkal nőtt 2019 második negyedévéhez képest, amikor ebben az időszakban utoljára lehetett hasonló feltételekkel utazni. Ugyanakkor a foglalások csupán 15 százalékkal, a vendégek száma pedig 13 százalékkal bővült. Nem lélegezhettek fel a hazai turisztikai szereplők ebben a negyedévben sem A hosszú hétvégék élénkítették a turizmust, a háború miatt kieső orosz vendégek, a szektorban erősödő munkaerőhiány és az időjárás nehezítette az ágazat helyzetét.
Kitért arra, hogy a foglalási szint magas a nyárra, közben a kereslet tetőzni és lassulni látszik, hasonlóan a pandémia előtti évek szezonalitásához. Idén ősszel egyetlen hosszú hétvége lesz, viszont az négynapos, mivel mindenszentek, november 1-je keddre esik. A hosszú hétvégék iránt mindig kimagasló a kereslet, így érdemes előre tervezni és lefoglalni az áhított szállást
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 06:00, kedd | Helyi
LAKÓHÁZTŰZ-KAZÁNBÓL KIPATTANÓ SZIKRA OKOZOTT TÜZET
Egy kazánból kipattanó szikra okozott tüzet Nagykörűben, a Szabadság úton. Szerencsére nem történt tragédia, azonban a lakóház lakhatatlanná vált.
2026. Március 03. 06:00, kedd | Helyi
ELFOGTÁK-TÖBBSZÖRÖSEN KÖRÖZÖTT FÉRFI KEZÉN KATTANT A BILINCS
A rendőrök elfogtak egy férfit Jászjákóhalmán, aki ellen különböző eljárásokban, összesen tíz körözés volt érvényben.
2026. Március 03. 06:00, kedd | Helyi
DISZNÓ GASZTRÓ-KARCAGI KOLBÁSZÍZESÍTŐ ÉS TOROSKÁPOSZTA-FŐZŐ VERSENY
Fűszerillat, rotyogó bográcsok és baráti versengés – közel húsz csapat gyűlt össze Karcagon a Kolbászízesítő és Toroskáposzta Főző Versenyen, hogy megmutassa, ki készíti a legízletesebb disznótoros fogásokat.
2026. Március 02. 16:07, hétfő | Helyi
Letartóztatásba került a biztonsági őrrel dulakodó rabló
A Szolnoki Járási Ügyészség rablás bűntette miatt indítványozta egy abonyi férfi letartóztatását.

