Hírek
2022. December 18. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Európa Kulturális Fővárosa - Megnyílt a salföldi Káli Kövek Alkotó- és Rendezvényház
Megnyílt a salföldi Káli Kövek Alkotó- és Rendezvényház szombaton. A komplexum a jövőben az egész térség kulturális felemelkedését szolgálja majd - fogalmazott szombati sajtótájékoztatóján a területfejlesztési miniszter.
Navracsics Tibor közölte: az évtizedek óta használaton kívüli salföldi egyházi iskola romjain épült a kulturális központ 450 millió forintból.
Szavai szerint az Európa Kulturális Fővárosa programsorozat egészére jellemző, hogy a már meglévő, használaton kívüli épületeket újítják fel, valamint azt is általános célként tűzték ki, hogy ne csupán a helyiek, hanem az egész térség, sőt az egész ország javára váljon egy-egy beruházás.

Csúri Ákos, a Káli Kövek Közhasznú Alapítvány alapítója elmondta, hogy 3300 négyzetméteren valósult meg a beruházás, ebből 600 négyzetméter hasznos terület. Az épületegyüttesben rendezvénytér, étterem és az alkotók fogadására alkalmas szállás kapott helyet, illetve szabadtéri színpad is áll a fellépők rendelkezésére. Csúri Ákos elmondta azt is, hogy csatlakozva az Európa Kulturális Fővárosa Program (EKF) nyitórendezvényéhez, 2023. január 21-én a tapolcai Tamási Áron Művelődési Központban működő Tapolcai rajzbarátok csoport képeit láthatják majd az érdeklődők a salföldi Káli Kövek Alkotó- és Rendezvényházban, melyeket Petőfi születésének 200. évfordulója, valamint a Himnusz keletkezésének 200. évfordulója ihlettek.
Lamos Péter, a Veszprém 2030 ügyvezetője elmondta, hogy 42 milliárd forintot fordítanak a Veszprém-Balaton Európa Fővárosa program keretében infrastrukturális fejlesztésre, ebből 3 milliárdot a régió infrastruktúrájának fejlesztésére. A beérkezett 40 pályázatból 19-et támogattak - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:18, kedd | Belföld
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor
Tizenegy pontos vállalkozási adócsökkentési megállapodást jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. November 18. 07:17, kedd | Belföld
Hankó Balázs: a Semmelweis Egyetem Közép-Európa legjobb egyeteme
A Semmelweis Egyetem (SE) Közép-Európa legjobb egyeteme, a cél pedig az, hogy az elkövetkező években Európa és a világ egyik legjobb egyeteme legyen a budapesti orvosegyetem
2025. November 18. 07:00, kedd | Belföld
Elindult a Tisza jelöltállítási folyamata
Hétfőn elindul a Tisza jelöltállítási folyamata - jelentette be Magyar Péter a Facebookon.

