Hírek
2019. Július 05. 07:47, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Extrém UV-B-sugárzás várható
Pénteken extrém UV-B-sugárzás várható – hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön.
Az MTI-hez eljuttatott figyelmeztetésük szerint az UV-B-sugárzás elérheti a 8.0-as értéket. Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás után is bőrpír keletkezhet.
Azt kérik, fokozottan védekezzenek a napsugárzás által okozott leégés ellen. Ha lehetséges napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást. Vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata
mindenképpen javasolt - írta a meteorológiai szolgálat, hozzátéve: a várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.
Az előrejelzés szerint pénteken a legalacsonyabb hőmérséklet általában 11 és 17 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken ennél alacsonyabb értékeket is mérhetnek. A legmagasabb hőmérséklet 28 és 33 fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:20, kedd | Belföld
NAV: a napokban mindenki megkapja az igazolásokat az szja-bevalláshoz
2026. Február 03. 07:19, kedd | Belföld
Kiemelkedő a nemzetközi érdeklődés a reptéri közvetlen vasúti kapcsolatának megvalósítására kiírt koncessziós eljárás iránt
2026. Február 03. 07:18, kedd | Belföld
Magyar Államkincstár: jövő héten folyósítják a februári nyugdíj mellett a 13. és 14. havi ellátást
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
