Hírek
2019. Július 24. 08:34, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Extrém UV-B-sugárzásra figyelmeztetnek
Szerdán a figyelmeztetési értéket meghaladó, 8-as (extrém) UV-B-sugárzás várható - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden az MTI-vel.
Ilyenkor normál bőrtípusnál már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet. Azt kérik, hogy az emberek fokozottan védekezzenek a napsugárzás által okozott leégés ellen, 11 és 15 óra között lehetőleg ne napozzanak.
A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon.
Az előrejelzés szerint szerdán a több-kevesebb napsütés mellett a keleti megyékben erőteljesebb lesz a gomolyfelhő-képződés, de csak kevés helyen fordulhat elő futó zápor, elsősorban az északkeleti megyékben. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-18 fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet a Dunántúlon 30-33, keletebbre 25-29 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
2026. Június 04. 07:08, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Ukrajna rendezi a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogait
Ukrajna kötelezettséget vállal a Kárpátalján élő százezres magyar kisebbség oktatási, nyelvhasználati, kulturális és politikai jogainak teljes körű rendezésére - jelentette be a miniszterelnök szerdán este a Facebookon.
