Hírek
2025. Február 21. 06:00, péntek |
Helyi
Forrás: karcag tv
FARSANG A VARRÓ UTCAI IDŐSOTTHONBAN

A mulatás egyáltalán nem függ a kortól. A Varró utcai idősotthonban megrendezett farsangi bálon tizenegy ellátott öltözött jelmezbe, ezzel is felvidítva saját magát, illetve az otthon többi lakóját.
A vízkereszttől hamvazószerdáig tartó farsangi időszak évszázadok óta a mulatságok, a bálok, a lakodalmak ideje. A Varró utcai idősotthonban is izgatottan készülnek mind az ellátottak, mind pedig az otthon dolgozói a hagyományos farsangi bálra.
GYÖRFINÉ VARGA KRISZTINA intézményvezető- helyettes:
- Jelmezes zenés felvonulást tervezünk. Ami azt jelenti, hogy így gyakorlatilag eljutunk minden ellátottunkhoz, szobáról szobára, elvisszük hírét a tavaszvárásnak. Így mindenki részese lehet ennek a zajos mulatságnak.
Bár az otthon lakóinak többsége inkább a csendet és a nyugalmat kedveli, ezen az egy napon senki sem bánta, hogy a vigasság kis híján megrepesztette az épület ablakait. Mint ahogy az sem mindennapi, hogy Zorro, vagy egy cowboy sétál a Varró utcai otthon folyosóján.
GYÖRFINÉ VARGA KRISZTINA intézményvezető- helyettes:
- Számos ellátottunk be fog öltözni, tudomásom szerint tizenegy jelmezes felvonuló lesz és a dolgozóink is színesítik ezt a mai rendezvényt. Ők is mindig örömmel elfogadják azt a felkérést, hogy aktívan részesei legyenek ennek a felvonulásnak. Lesz bohóctól kezdve méhecskéig, Hófehérkéig.
A jelmezek elkészítésében a terápiás munkacsoport dolgozói segítettek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 00:00, szerda | Helyi
IVÓCIMBORÁJÁT IS MEGLOPTA
Nem volt elég az együtt italozás, kábítószerre kellett az ivócimbora pénze. A Jászberényi Járási Ügyészség kifosztás bűntette miatt indítványozta egy 25 éves jászberényi férfi letartóztatását.
2025. Július 29. 08:00, kedd | Helyi
ELLENŐRZÉS SZÁRAZFÖLDÖN ÉS VÍZEN
Földön és vízen ellenőriztek a rendőrök és a társszervek munkatársai a Tisza-tó térségében.
2025. Július 29. 08:00, kedd | Helyi
JÁSZÁROKSZÁLLÁSI DÍLERT VONTAK KI A FORGALOMBÓL
A Jászberényi Járási Ügyészség kábítószer- kereskedelem büntette miatt indítványozta egy 27 éves jászárokszállási férfi letartóztatását.
2025. Július 27. 06:00, vasárnap | Helyi
ÚJABB LOPÁSOK A TÖBBSZÖRÖS VISSZAESŐ ROVÁSÁN
Márciusban ítélték el többszörös visszaesőként első fokon, de ez sem tartotta vissza az újabb lopásoktól.