Hírek
2022. Március 28. 05:00, hétfő | Helyi
FARSANGOZTAK A CSOKONAI ÚTI ÓVODÁBAN

Rauschenberger Gábornéval, a Csokonai úti Óvoda tagóvoda-vezetőjével beszélgettünk arról, hol tartanak a farsangi felkészüléssel és milyen programokat terveznek még.
A farsang a legvidámabb időszak az óvodában, a gyermekek a februárt vidám, mókás játékokkal, kreatív élményekkel töltik, álarcokat, kalapokat készítenek, bohócokat színeznek és vidám dalos játékokat játszanak.
A járványügyi helyzet miatt zárt csoportban kell megtartani a farsangot és a következő rendezvényeket, de a zárt Facebook csoportban tájékoztatják ezekről a szülőket.
A szülőket próbáljuk bevonni a tevékenységeikbe. Legutóbb madáretető kiállítást szerveztek nekik, nagyon szép etetőket készítettek a madaraknak.
Örökös Zöld Óvodaként fontos megismertetni a kicsiket a madarakkal, etetni, itatni őket.
Tavasszal sok projekt indul az oviban, a tagóvoda-vezető bízik abban, hogy a szabadtéri rendezvényeikre a szülőket már meghívhatják.
Külön foglalkoznak az iskolába menő gyerekekkel is, hiszen a pandémia visszavetette őket, megérzik az elmúlt másfél évet, a sok karantént.
A református és a katolikus általános iskola iskola-kóstolgató programokat szervez a tanköteles korú gyermekeknek, amelyet ki is használnak a szülők, hogy kudarc nélkül kezdjék meg gyermekeik az iskolai életüket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.