Hírek
2025. Október 01. 06:00, szerda |
Helyi
Forrás: karcag tv
FEJLESZTÉSEK BEREKFÜRDŐN
Berekfürdőnek is van már okoszebrája, a gyalogosok biztonságát növelő átkelő. De nem ez volt az egyetlen felújítás, amelyet a településen elvégeztek a tavasz, illetve a nyár folyamán.
Fejlesztések voltak és lesznek is Berekfürdőn. Pályázati forrásból hétszáz méteren újult meg az aszfaltburkolat a településen. Ez a beruházás a TOP Plusz pályázat Élhető Berekfürdő elnevezésű programjában valósult meg. Csakúgy, mint az úgynevezett okoszebra kialakítása a település főterén.
HOSSZU ANDRÁS, polgármester, Berekfürdő
- A belterületi utas pályázat is nyilvánvalóan nagyon fontos az okoszebrával együtt, hiszen a pormentesített utakon sokkal jobban tudunk közlekedni, és ennek egy hátránya van, hogy aki ezt meglátja lehet, hogy gyorsan hajt. Ezáltal ezzel sajnos sok problémánk van, de igyekszünk ezt visszaszorítani, az okoszebra pedig hát egy jelentős fejlesztés itt Berekfürdőben, hiszen a sima zebrán kívül ugye az okoszebra azt jelenti, ez a fajtája, hogy villogó fényekkel figyelmezteti az autóst, mielőtt átmegy a gyalogos a zebrán. Nyáron nagyon nagy a forgalom itt nálunk szerencsére, és ezáltal csökkenti a balesetveszélyt.
A település továbbra is azon lesz, hogy legfőképpen nyáron szórakoztató rendezvényeket tartson. Nem feltétlenül csak a gyógyfürdő miatt ide érkező vendégek, hanem a helyben élők örömére is. Az idegenforgalmi főszezon kicsit felemásan alakult: a fürdőbelépőkből származó bevétel kicsit csökkent a tavalyihoz képest, ugyanakkor a Berekfürdőn eltöltött vendégéjszakák száma jelentősen emelkedett a tavalyi év hasonló időszakához mérten. A növekvő idegenforgalmi igényeket lesz hivatott kiszolgálni az új közösségi tér megépítése, az autóbusz- megállók létesítése, valamint egy elektromosautó- töltő állomás kialakítása- ugyancsak pályázati forrásból.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 08:20, péntek | Helyi
Fél év alatt négyszer rabolta ki kiskorú áldozatát
A Karcagi Járási Ügyészség folytatólagosan, felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 32 éves férfival szemben.
2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Helyi
Hellora érkezett a drog
A rokonok Kunmadarason terítették a kábítószert.
2026. Július 30. 10:34, csütörtök | Helyi
Négy autó volt érintett egy szolnoki balesetben.
Parkoló személygépkocsinak gurult neki egy autó szerda délután Szolnokon, a Lengyel légió utcában.
2026. Július 29. 09:07, szerda | Helyi
Csütörtöktől harmadfokú hőségriasztás
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján harmadfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére július 30-tól.
