Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2021. Január 27. 07:29, szerda | Helyi

Félévzárás az Aranyban

Félévzárás az Aranyban

A Karcagi Arany János Általános Iskolában is javában készülnek az első félév zárására és tervezik a programjaikat is - tudtuk meg Szentesiné Nánási Tünde igazgatótól.

December végén a szülőket tájékoztatták a gyermekeik jegyeiről, elkészítették a felmérő feladatokat, s most még három hétig gyakorolnak az órákon, hogy minél jobbak legyenek a jegyek.


A nyolcadikosoknak folyamatosan gyűjtötték az anyagokat, a középiskoláktól kapott anyagokat is átadták a végzősöknek, pályaorientációs napot a járvány miatt nem tudtak tartani, de tanórán kívül az osztályfőnökök is segítenek. Az ösztöndíjprogramra is pályáztak, négy mentor segíti a pályaválasztást. Az eladó, a szakács, a titkárnő, az asztalos, a hegesztő szakma érdekli a diákjaikat.
Decemberben zárul egy karácsonyi lap készítő pályázat gyerekeknek és felnőtteknek. Több mint 130 pályamű érkezett, aminek az értékelése megtörtént, sőt több különdíjat is kiadtak karácsony előtt.


A Karcagi Tankerülettől tanulmányi munkájáért a 4-es Farkas Tiffany kapott egy laptopot karácsonyra.
Az idei nagy rendezvényeiket már megtervezték, a járványügyi helyzet függvénye, hogy mi tud megvalósulni majd belőle.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 06:00, szerda | Helyi

HÁRMAN TÁMADTAK A FÉRFIRE

A Szolnoki Járási Ügyészség csoportosan elkövetett rablás bűntette és más bűncselekmény miatt indítványozta egy tiszabői testvérpár és fiatalkorú társuk letartóztatását,

2026. Május 06. 06:00, szerda | Helyi

KUN HAGYOMÁNYOK NAPJA

A puszta szabadsága, lovas virtus és élő történelem. Karcag határában, a Kecskeri-pusztán idén is megrendezték a Kun Hagyományok Napját.

2026. Május 05. 05:57, kedd | Helyi

KOVÁTS NAPOK

Fabriczy Kováts Mihály születésének 302. évfordulója alkalmából megkezdődött a Kováts Napok programsorozata Karcagon. Az ünnepségeken az emlékezésé és a hagyományőrzésé volt a főszerep.

2026. Május 05. 05:07, kedd | Helyi

SZÉTVERTE A MUNKÁSSZÁLLÓ SZOBÁJÁT

A Jászberényi Járási Ügyészség kisebb kárt okozó rongálás vétsége miatt emelt vádat egy jászberényi férfi ellen, aki egy helyi munkásszálló szobáját verte szét.