Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2024. Március 12. 13:00, kedd | Helyi
Forrás: karcag tv

FELTÖRTE AZ ADOMÁNYPERSELYT SZOLNOKON

FELTÖRTE AZ ADOMÁNYPERSELYT SZOLNOKON

A Szolnoki Járási Ügyészség lopás vétsége miatt emelt vádat egy 27 éves szolnoki férfival szemben, aki még az adománygyűjtő dobozt is elvitte volna az étteremből, de megzavarta egy alkalmazott.

A vádirat szerint a férfi 2022. szeptember 2-án és október 30-án is lopott Szolnokon, először egy drogériából a ruhájába rejtve parfümöt, majd egy élelmiszerüzletből ugyanilyen módon alkoholt. Az élelmiszerüzletben megjelent másnap is, és újra alkoholt próbált lopni, azonban a biztonsági őr rajtakapta, és feltartóztatta.
A férfi 2022. október 19-én, éjjel, egy helyi gyorsétterem zárt fotocellás ajtaját feszítette ki, majd oda bement, és a kiszolgáló pulton rögzített, aprópénzt tartalmazó adománygyűjtő perselyt felfeszítette, távozáskor azonban az egyik alkalmazott megzavarta őt, ezért a perselyt a benne lévő készpénzzel együtt az étteremben hagyta és távozott.
Ugyanezen az éjjelen, pár óra múlva bemászott a kerítésen egy szolnoki ingatlan udvarára és az épület bejárati ajtaja mellett, a falra rögzített kültéri lámpát letépte, majd a ház hátsó ablakán található alumínium redőnyt próbálta meg felhúzni, azonban a tulajdonos megzavarta, ezért távozott.
Az ügyészség a már büntetett – jelenleg más ügyben letartóztatásban lévő – férfival szemben letöltendő fogházbüntetés kiszabására, közügyek gyakorlásától eltiltásra, valamint a lopással okozott kár megfizetésének kötelezésére tett indítványt a vádiratában.
Az ügyben a Szolnoki Járásbíróság fog dönteni.

Címkék: ügyészség, loő, s, Szolnok

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 16. 17:41, kedd | Helyi

Téli fénycsodák öt városban

Öt város, ahol télen is életre kelnek az ikonikus helyszínek

2025. December 13. 18:01, szombat | Helyi

KABÁTUJJAL TÜNTETTE EL A NYOMOKAT

Kabátujjal tüntette el a nyomokat maga után a tolvaj, aki az egyik kunszentmártoni áruház parkolójában kamionokat próbált kinyitni.

2025. December 13. 17:57, szombat | Helyi

ISMÉT ÉLETET MENTETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ

Ezúttal Tiszaföldváron, egy Darvas úti családi házban tett jó szolgálatot a készülék.

2025. December 13. 17:54, szombat | Helyi

MEGLŐTTEK EGY POSTÁST SZOLNOKON

A Szolnoki Járási Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 20 éves fiatalemberrel szemben, aki gumilövedékes játékfegyverrel okozott súlyos sérüléseket egy postásnak.