Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2022. Január 25. 07:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - Fotó: illusztráció

Fizetőssé válik az elektromosautó-töltés az autópályákon Horvátországban

Fizetőssé válik az elektromosautó-töltés az autópályákon Horvátországban

Horvátországban hétfőtől a legtöbb helyen fizetőssé válik az elektromosautó-töltés az autópályákon - közölte a Horvát Elektromos Művek (HEP) ELEN nevű elektromos villámtöltő-hálózata honlapján.

A töltőkön 22 kW-ig csúcsidőben 2,70 kunát (128,66 forint), csúcsidőn kívül 2,31 kunát (110,07 forint) kell fizetni percenként a töltési szoltáltatásért. 22,2 és 50 kW között a villámtöltőkön a díjazás 3,50 kuna (166,78 forint), illetve 2,90 kuna (138,19 forint), míg 50 kW felett 4,50 kuna (214,42 forint), illetve 4,45 kuna (212,04 forint).

A csúcsidőre vonatkozó magasabb díjakat nyári időszámítás esetén 8-tól 22 óráig, téli időszámítás esetén 7 és 21 óráig számítják.

A megadott töltési idő túllépése után parkolási díjat is kell fizetni, amelyet egy kunában határoztak meg percenként.

A HEP ELEN márkanéven felállított töltőállomás-hálózata jelenleg 300 nyilvános és saját gépkocsiparkjának szükségleteit kielégítő töltőállomást foglal magába az egész ország területén. Lefedi az autópályákat és más fontos horvátországi közúti útvonalakat, turisztikai célpontokat, köztük több sziget is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok

2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld

Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására

Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.