Hírek
2020. Február 11. 07:22, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fogynak az autósiskolák, kétséges az utánpótlás
Megállhat az autósiskolák fogyása Magyarországon, de ezzel együtt is kétséges az utánpótlás jövője - közölte az Opten az MTI-vel.
A céginformációs szolgáltató kedvezőnek tartja, hogy többéves összevetésben javulnak a cégek eredményei.
A járművezetői oktatáshoz ugyanakkor sok jármű kell, a magas induló költség pedig megnehezíti a cégalapítást - hangsúlyozták.
Az Opten összesítése szerint 2012 óta - kisebb megszakításokkal - folyamatosan egyre kevesebb autósiskola működik. A járművezetők oktatásával főtevékenységként foglalkozó cégek száma tavaly 608-ra csökkent, noha 2016-ban még 640-en voltak. Cserélődésük ugyanakkor a belföldi átlaghoz képest alacsony.
Alkalmazottaik száma 962-ről már 1123-ra nőtt három év alatt, bár az autósiskolák szakoktatói jórészt vállalkozási szerződéssel dolgoznak. A cégek összesített árbevétele 2016 és 2018 között 14,6 milliárd forintról 18,5 milliárd forintra, adózás előtti eredményük 1,02 milliárd forintról 1,99 milliárd forintra nőtt.
Az ágazat jövőjét továbbra is a szakoktatók és az iskolavezetők számának alakulása fogja elsősorban meghatározni, mert ettől függ, hogy mennyi idő a jogosítvány megszerzése - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
