Hírek
2017. Szeptember 06. 10:59, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Felfüggesztette egy vágóhíd működését a Nébih - Videón, hogy miért!

Súlyos technológiai hiányosságok miatt felfüggesztette a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Tiszavasváriban egy baromfi vágóhíd működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih)
- közölte a hivatal szerdán az MTI-vel. Az üzem a működését a technológiai hiányosságok kijavítása után újra megkezdhette, az emberi fogyasztásra alkalmatlan termékek elszállítása és ártalmatlanítása azonban még több napig eltarthat.
A közlemény szerint a Nébih szakemberei a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei, bérvágással foglalkozó baromfi vágóhíd ellenőrzésekor megállapították, hogy a fagyasztásra szánt termékeket több napig a folyosón tárolták, a vágószalagról közvetlenül a padozatra hullottak a csirkék, az emberi fogyasztásra szánt szárnyasokat a földről szedték össze a dolgozók.
A hatóság több mint 24 tonna nem nyomon követhető, jelöletlen, illetve emberi fogyasztásra alkalmatlan terméket vont ki a forgalomból. További több mint 100 tonna, selejtként megjelölt húst hatósági felügyelet mellett semmisítenek meg.
A Profit Food Kft. és a Dob-Tak Kft. vállalkozásokkal szemben milliós nagyságrendű bírság várható - tájékoztatott a Nébih.
Videó és fotó: Nébih
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.