Hírek
2016. Október 16. 10:07, vasárnap | Helyi
Foltvarrók kiállítása
A Csokonai Könyvtárban október 20-ig látható a Szikfolt Foltvarró Klub tagjainak őszi kiállítása.
A tárlatot Antalócziné Balog Ágnes, aki maga is klubtag, ajánlotta a szép számú érdeklődő figyelmébe. Mint Bojtiné Péntek Ildikó klubvezetőtől megtudtuk, a 16 éves klubba egyre több fiatal jár.
A mostani tárlaton mintegy húsz alkotó legújabb munkái láthatók. A közel száz szebbnél szebb és különlegesebb terítőt, szatyrot, farmertáskát, takarót, párnát, faliképet, játékokat és dísztárgyakat a tavalyi, jubileumi kiállítás óta készítették, s most ezt mutatják meg a nagyközönségnek.
A kiállítás megnyitón fellépett a karcagi születésű Márkus Judit, a Kassai Színház művésze is, akinek édesanyja szintén szikfoltos foltvarrós tag, így az ő munkái is láthatók a könyvtárban.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 06:00, csütörtök | Helyi
KÉTSZÁZ KUTYÁRÓL GONDOSKODNAK A HŐSÉGBEN-NAGY SZÜKSÉG LENNE ÖNKÉNTESEKRE
Nemcsak az embereket, hanem az állatokat is megviseli a tartós hőség.
2026. Július 09. 06:00, csütörtök | Helyi
JÁTÉK TÖLTÖTTE MEG A NYÁRESTÉT
Folytatódott Karcagon a „Nyáresti Kincsek – 16 este, 16 élmény!” programsorozat.
2026. Július 09. 06:00, csütörtök | Helyi
TÖBB MINT 124 MILLIÓT SIKKASZTOTT EL ÉS KÖLTÖTT SZERENCSEJÁTÉKRA
A Szolnoki Járási Ügyészség különösen nagy értékre, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette miatt emelt vádat egy tiszakécskei férfival szemben.
2026. Július 09. 06:00, csütörtök | Helyi
KIVÁLÓ EREDMÉNYEKKEL ZÁRTAK A KISKULCSOSI ISKOLÁSOK
Hazai és országos sikereknek örülhettek a mögöttünk hagyott tanévben a karcagi Kiskulcsosi Általános Iskola diákjai.












