Városlista
2025. augusztus 2, szombat - Lehel

Hírek

2017. Augusztus 11. 07:40, péntek | Helyi

Folytatódik a főtéri járdafelújítás

Folytatódik a főtéri járdafelújítás

A Városgondnokság a közmunkaprogram keretében saját gyártású térkő lerakásával folytatja a városban a járdafelújítást.

Több forrásból folyik a járdafelújítás a főtéren. A Szent István út, a Püspökladányi út egy-egy szakasza után, jelenleg a Horváth Ferenc utcán, a közmunkaprogram keretében zajlik járdafelújítás a városban. Mint Molnár Páltól, a Városgondnokság igazgatójától megtudtuk, a közmunkaprogram keretében korábban sikerrel pályázott a város térkő gyártására, mely üzem jelenleg is folyamatosan termel. Így ezen a szakaszon, több mint 100 méter hosszan, a Városgondnokság betonüzemében gyártott elemekből újul meg a járda. A betonüzem és a járda felújítási program 30 embernek ad munkát.

A Horváth Ferenc utcai munkát szakaszokra kellett osztani, egyrészt mert rengeteg közmű megy közvetlenül a járda alatt, másrészt a buszforgalom miatt sem lehetett a teljes szakaszon egyszerre lezárni az utcát. A tervek szerint szeptemberre végeznek itt a munkákkal, s várhatóan a Múzeum környékén lesz még lehetőség idén egy járdaszakasz felújítására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI

Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET

Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.

2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi

RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE

A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.

2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi

SNICCERREL RABOLT

A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.