Hírek
2023. Május 22. 05:00, hétfő | Helyi
FOLYTATÓDIK A LUXUSAUTÓKRA SZAKOSODOTT BŰNBANDA ELLENI PER
Perbeszédekkel folytatódott csaknem száz vádlottas autócsalási ügy tárgyalása.
A vádlottak magas száma miatt előreláthatóan hetekig eltart majd a tárgyalás. A bíróság ezek megtartására 6 tárgyalási napot tűzött ki.
A Karcagi Járási Ügyészség jelentős kárt okozó, bűnszervezetben elkövetett csalás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat csaknem száz vádlottal szemben, akiket azzal vádolnak, hogy csoportonként szerveződve 2012. áprilisa és 2014. júliusa között Németországban, Ausztriában, Szlovéniában, Csehországban, Svédországban, Svájcban és Olaszországban különböző autókölcsönző társaságok képviselőit megtévesztve prémium kategóriás autókat béreltek ki, majd azokat Magyarországra szállították és értékesítették.
A vádirat szerint az egyes vádlottak több csoport tevékenységében is részt vettek, anyagi elszámolás mellett segítették egymás tevékenységét tolmács, kísérő biztosításával és a gépjárművek értékesítésében történő közreműködéssel. Körültekintően megszervezett cselekményeiket a munkamegosztás jellemezte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 06:00, kedd | Helyi
ÜNNEPI MEGEMLÉKEZÉS KARCAGON
Karcagon már a nemzeti ünnep előestéjén megkezdődtek a megemlékezések. Városunk lakossága idén is méltó módon, a hagyományokat tisztelve emlékezett meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.
2026. Március 17. 06:00, kedd | Helyi
„ÉLJENEK A BÁTRAK!”
A Györffy István Katolikus Általános Iskola felső tagozatosai a Szent István Római Katolikus Templomban idézték fel a Márciusi ifjak emlékét „Éljenek a bátrak!” című ünnepi műsorukkal.
2026. Március 17. 06:00, kedd | Helyi
„A KÖLTŐ VISSZATÉR…”
A Karcagi Nagykun Református Általános Iskola diákjai a Református Nagytemplomban idézték fel 1848 sorsfordító pillanatait.
2026. Március 17. 06:00, kedd | Helyi
ÚTFELÚJÍTÁS-MEGKEZDŐDTEK A MUNKÁLATOK
Jelenleg városunk több pontján is útfelújítások zajlanak.
