Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2025. Március 08. 06:00, szombat | Helyi
Forrás: karcag tv

FOLYTATÓDÓ CSAPADÉKHIÁNY

FOLYTATÓDÓ CSAPADÉKHIÁNY

A KÖTIVIZIG másfél megyényi működési területére - a kiemelt mérőállomások adatai alapján – az elmúlt hónapban átlagban 14,2 mm csapadék hullott, ami 17 mm-rel marad el a sokéves 2. havi területi átlagtól.

A legtöbb csapadékot Kunszentmártonban (19,8 mm), a legkevesebbet pedig Jászkiséren (11,1 mm) mérte a KÖTIVIZIG. Folytatódott tehát a négy hónapja tartó száraz periódus, miután novemberben, decemberben és januárban is a megszokottnál lényegesen, területi átlagban 62,6 mm-rel kevesebb csapadék hullott.

A Jászkunság székhelyén 2025 februárjában 0,3 Celsius fokos havi középhőmérsékletet jegyeztek fel, ami 0,6 fokkal alacsonyabb a sokéves 2. havi átlagértéknél. A legmelegebbet, 13,7 fokot 27-én, míg a leghidegebbet, mínusz 9,5 fokot 19-én észleltek. A fagyos napok száma 23 volt, ami néggyel több az ilyenkor megszokottnál.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 06:00, szombat | Helyi

ÚJ TANSZAK A MŰVÉSZETI ISKOLÁBAN

Új tanszakkal bővült a Karcagi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola kínálata: szeptembertől már citerázni is tanulhatnak a diákok.

2026. Február 14. 06:00, szombat | Helyi

EGYRE TÖBBEN JÁRNAK A KÖNYVTÁRBA

Ingyenes beiratkozás a fiataloknak, több száz új könyv a polcokon, és továbbra is népszerűek a gyerekprogramok.

2026. Február 13. 11:36, péntek | Helyi

Megköszönte a főkapitány

Életmentő rendőrök helytállását köszönte meg a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője.

2026. Február 13. 11:32, péntek | Helyi

Internetes vásárlás során kicsalt pénz eredetének eltüntetésében segédkeztek

A Szolnoki Járási Ügyészség pénzmosás büntette miatt emelt vádat egy nővel és egy férfival szemben.