Hírek
2011. Június 29. 14:41, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Gyógyítható lesz a hemofília?

A tudósok hatalmas eredményt értek el a hemofíliával, vagyis a vérzékenységgel kapcsolatos kutatásokban. A legújabb kísérletek során ugyanis egy nemrégiben kialakított technika segítségével egereknél sikerült teljesen megszüntetniük
Az új technológia nem más, mint egyfajta modern, genom-szerkesztési módszer, amely során a számítógépes programoknál ismert 'kivágás-beillesztés' folyamatokat követik. Injekciós tűk segítségével gyűjtik ugyanis össze, majd juttatják be a szervezetbe azokat a korrekciós géneket, amelyek meggyógyíthatják a hemofíliában szenvedő pácienst.
A technológia eddig is ismert volt, élő állaton azonban eddig még soha nem sikerült elvégezni, így a kísérletek ebből a szempontból is jelentős előrelépést jelentenek. A módszer segítségével ugyanis a vérzékenység mellett más, hasonlóan komoly betegségeket is gyógyíthatnának a jövőben - írja a Nature.
A technológia - amellett, hogy gyógyírt jelenthet a hemofíliára - jelentős előrelépést jelent a génterápia területén is. Azonban ez az új módszer sem fejlődik majd egyik napról a másikra, látványosan, így az embereknek türelemmel kell lenniük addig, amíg elvégezzük a megfelelő teszteket - mondta dr. Katherine A. High.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.