Hírek
2022. Február 14. 06:30, hétfő | Helyi
GYÖRFFY NAPOKRA KÉSZÜLVE

Kovács Miklósnéval, a Györffy István Katolikus Általános Iskola igazgatójával beszélgettünk arról, hogyan zárták az első félévet, és milyen újabb feladatokkal indították a másodikat.
Minden tanulónk sikeresen vette az első félév teljesítését. Ez egy tájékoztató jellegű információ a tanuló és a szülő felé, hogy az adott évfolyamnak a tantervi követelményeit a gyermek hogyan teljesítette, ezen még lehet nagyon sokat javítani év végéig- mondta az iskolavezető.
A járvány miatt többen kerültek karanténba, de a tanítás az jelenléti oktatással folyt egész fél év során, a gyerekeknek küldték a leckét,, így akik otthon voltak a betegség miatt, tudtak haladni a tananyaggal. Az igazgatónő arra bíztat minden diákot, hogy határozza el magát, tűzzön ki maga elé célokat, a tanév végéig még van javítási lehetőség.
Szervezik a Györffy Napokat, a járvány miatt nem hirdették meg azokat a városi versenyeket, amelyeket korábban, most csak az iskola tanulóinak szervezik meg.
A program Györffy István születésnapjához kötődik. Február 11-én indul a Györffy Napok, előtte a nulladik napon a Lázár Ervin programmal a nyolcadikosok Budapestre utaznak színházi előadásra. Előtte a Fiumei úti sírkertben megkoszorúzzák Györffy István síremlékét.
Február 11-én reggel az iskolában a diákönkormányzat az iskola rádión keresztül emlékezik meg Györffy István életéről és munkásságáról, majd 11 órakor a Múzeumparkban lesz a városi ünnepség, majd az iskolai könyvtárban kiállítás megnyitó lesz.
A helytörténeti pályázatra is szép számban érkeztek pályázatok mindkét témában.
Az egyik téma a Nagykunsági Krónika bemutatására, amelyet Györffy István 100 éve írt. A másik téma a tavaly meghirdetett újra. 250 éve települtek be Karcagra az első katolikusok és ezzel kapcsolatos a másik téma.
Most a járvány miatt a néptánc gálát később tartják, de kis összeállítás látható lesz az iskola honlapján és Facebook oldalán. A gálát májusban tervezik a Dérynébe éppúgy, mint az alapítványi bált.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ARATÁS ELŐTTI GÉPSZEMLE
Megkezdődött a visszaszámlálás. Napokon belül elárasztják a gabonatáblákat a betakarítást végző gépek. Az aratás előtt azonban van még egy nagyon fontos dolguk a gazdáknak, a gépszemle.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM
A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ÉLMÉNYBESZÁMOLÓT TARTOTT TÓTH RÉKA
Egykori általános iskolájában tartott motivációs élménybeszámolót Tóth Réka válogatott birkózó. Aki nem ment üres kézzel, legutóbbi versenyein szerzett érmeit is magával vitte.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
REKORDSZÁMÚ ELSŐ VÉRADÓ JELENTKEZETT
A Felsőoktatási Véradó Heteken rekordszámú első véradó jelentkezett.