Városlista
2021. november 29, hétfő - Taksony

Hírek

2021. November 24. 06:56, szerda | Helyi

HALÁLOS LAKÓHÁZTŰZ VOLT KUNHEGYESEN

HALÁLOS LAKÓHÁZTŰZ VOLT KUNHEGYESEN

Újabb halálos lakástűz pusztított, ezúttal Kunhegyesen történt tragédia .

Kora este fél hat körül érkezett a jelzés a katasztrófavédelemhez, amely szerint kigyulladt egy családi ház Kunhegyesen a Pósa Lajos utcában. Négy járművel 16 tűzoltó érkezett néhány perc alatt a helyszínre, akik azonnal megkezdték a tűz oltását. A tűzoltók a száz négyzetméteres földszintes házban beavatkozás közbenegy ember holttestére bukkantak. A ház előszobájában felhalmozott ruhák, papírok, hulladék, illetve a veranda és bútorok égtek. Az ötven négyzetméteren pusztító lángokat két irányból oltották a tűzoltók. Oltás közben két PB-gáz-palackot is kihoztak az épületből, megelőzve a robbanást.

A tűz keletkezésének körülményeit a katasztrófavédelem vizsgálja.

Amai napon ez a második olyan lakástűz megyénkben, amely tragédiával végződött. A legtöbb tűzeset nyílt láng használatára, elektromos hibára, fűtési rendellenességre, főzésre, vagy dohányzásra vezethető vissza, pedig ezek mindegyike megelőzhető lenne egy füstérzékelővel és egy kis odafigyeléssel.

Ezek érdekelhetnek még

2021. November 28. 09:48, vasárnap | Helyi

HÍREK JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYÉBŐL

Az elmúlt 24 órában történt a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén.

2021. November 28. 08:11, vasárnap | Helyi

KERÉKPÁRÚT KIVITELEZÉSE KARCAGON

Mint nézőink is láthatják járva a várost, zajlik az új kerékpárút hálózat kivitelezése

2021. November 28. 07:54, vasárnap | Helyi

ÜNNEPI DISZKIVILÁGÍTÁS

A hagyományt folytatva díszkivilágításba borul idén is városunk

2021. November 27. 19:26, szombat | Helyi

BILJANA

A Déryné Kulturális Központban tartott őszi bolgár kulturális hétvégén fellépett a Karcagi Biljana Bolgár Néptáncegyüttes, a Bereki Sramli Fúvósegyüttes és a Karcagi Református Egyházközség Sola Gratia Kórusa.