Hírek
2021. Október 29. 18:12, péntek | Helyi
HALLOWEEN TÖK
Egyre népszerűbb ősszel a sütőtökfogyasztás és október végén a halloween-tök faragása.
Ugyanakkor míg az előbbiek finom csemegék, addig a dekorációs célra szánt tökök közül nem mindegyik ehető és már kis mennyiségben is komoly rosszullétet okozhatnak.
Óriás Halloween tököket termeszt Fegyverneken Huber István őstermelő.
A zöldségesek, áruházak általában halloween-tök néven árulnak, az biológiailag a cukkini, a patisszon és a spárgatök rokona. Utóbbiakat étkezési célra zsengén szedik le, de termésük éretten már kemény és ehetetlen. Magyarországon a halloween-tök dísz típusa terjedt el, ami nem ehető.
A halloween tök nagy, narancssárga színű, és díszítésre alkalmas, belföldi forgalomban többféle kapható, a 2-3 kilogrammos fajtáktól (Gomez F1 - élénk narancssárga) a 9-18 kilogrammosakig (Cronus F1 - enyhén lapos, bordázott termésű). A különösen kisméretű, dekoratív fajták sok keserűanyagot tartalmaznak, amelyek a kellemetlen ízük mellett mérgezőek is lehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 19. 10:42, csütörtök | Helyi
Karcagi csapat az országos szakmai élvonalban az ÉSZJÁRÁS rendezvényen
szakmai és közösségi térként működött, ahol a résztvevők együtt gondolkodhattak a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások jövőjéről, versenyképességéről
2026. Február 19. 10:34, csütörtök | Helyi
Karcag elnyerte a „KKVBarát Önkormányzat” címet
A város elnyerte a „KKVBarát Önkormányzat” címet
2026. Február 19. 00:00, csütörtök | Helyi
KÖZÖS KÉPZŐMŰVÉSZETI KIÁLLÍTÁS NYÍLT
Közös képzőművészeti kiállítás nyílt a Karcag Kincse Művészeti és Konferencia Központban.
2026. Február 19. 00:00, csütörtök | Helyi
HELYTÖRTÉNETI PÁLYÁZATOK ÉRTÉKELÉSE
Karcag helytörténeti és kulturális öröksége került a középpontba a Györffy helytörténeti pályázaton, amelyre idén is szép számmal érkeztek alkotások.
