Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2023. Február 13. 05:01, hétfő | Helyi

HAMARABB TÁMAD A POLLEN

HAMARABB TÁMAD A POLLEN

Az enyhe időjárás miatt már január elején megkezdődött az idei pollenszezon, a mogyoró virágpora már eléri az allergiás tüneteket kiváltó közepes szintet – tájékoztatta televíziónkat a Nemzeti Népegészségügyi Központ.

Közleményükben azt írták, az éger, a ciprus- és tiszafafélék, valamint már a kőris virágpora is jelen van a levegőben, azonban koncentrációjuk jellemzően még alacsony.

A meteorológiai előrejelzés alapján a következő napokban nem várható jelentős változás, de a legkorábban virágzó fák pollenszórása az újabb felmelegedés hatására ismét erősödhet - tették hozzá.

Az NNK arra kéri a pollenallergiás betegeket, hogy fordítsanak gondot a megelőzésre és a tünetek enyhítésére.

Ebben segít a Nemzeti Népegészségügyi Központ naponta frissülő polleninformációs szolgáltatása.

Az NNK javasolja azt is, hogy a mogyoró, az éger, a kőris, illetve a ciprus- és tiszafafélék pollenjére allergiások készüljenek fel a tünetek megjelenésére, illetve erősödésére, és kérjenek tanácsot kezelőorvosuktól.

Címkék: #karcag tv, allergia, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 16:56, kedd | Helyi

Fütyült rá, hogy bűnügyi felügyelet alatt áll

Egy 40 éves helyi férfit azzal gyanúsítanak a karcagi nyomozók, hogy március óta kristályt árult lakcímén 2000 Ft/pakk áron.

2026. Június 16. 06:00, kedd | Helyi

„MOZGÁS ÉJSZAKÁJA” KARCAGON

A sporté és a közösségi élményeké volt a főszerep péntek este Karcagon.

2026. Június 16. 06:00, kedd | Helyi

ELBALLAGTAK A „MARISTÁSOK”

Ünnepi pillanatoknak adott otthont a karcagi Szent Pál Marista Általános Iskola.

2026. Június 16. 06:00, kedd | Helyi

GALLYAZZÁK A BALESETVESZÉLYES FÁKAT

Karcagon is folyamatosan zajlik a balesetveszélyes fák ellenőrzése és gallyazása.