Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2023. Január 11. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Hatéves kislánynak okozott súlyos sérülést a tűzijáték Zalában

Hatéves kislánynak okozott súlyos sérülést a tűzijáték Zalában

Egy 39 éves férfit gyanúsítanak azzal, hogy szilveszterkor súlyos sérüléseket okozott tűzijátékkal egy hatéves kislánynak - közölte a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.

A nyomozás adatai szerint szilveszter este Alsónemesapátiban, egy családi ház kapubejárójában egy szabálytalanul használt tűzijáték eltalált egy hatéves kislányt. A gyermek nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket szenvedett.

A nyomozók foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgattak ki egy 39 éves zalaegerszegi férfit.

A rendőrség csaknem egy héttel korábbi felhívásában szemtanúkat keresett, akik láthatták a szilveszteri balesetet, akkor azonban még zalaegerszegi helyszínről kaptak bejelentést. Az MTI információja szerint az eset körülményeit ennek tisztázása miatt is vizsgálják még.

A kép csak illusztráció

Címkék: baleset, tűzijáték

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába