Hírek
2021. Szeptember 17. 08:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hétfőtől forgalomkorlátozás lesz a 10-es főúton felújítás miatt

Forgalomkorlátozás lesz a 10-es főút Pilisvörösvári szakaszán burkolatfelújítás miatt szeptember 20. és október 1. között - tudatta a Magyar Közút Nonprofit Zrt. pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a 10-es főút mintegy 1,7 kilométeres szakaszát újítják fel, újraaszfaltozzák a Kodály Zoltán utca és az Attila utca közötti részt. A munkálatok ideje alatt félpályás útlezárásra és megnövekedett menetidőre számíthatnak a közlekedők.
A 18-as és 20-as kilométer között zajló munkák idején várakozási tilalmat vezetnek be, a szakaszos, félpályás lezárás miatt a váltakozó irányú forgalmat jelzőőrök irányítják.
A teherforgalom ezalatt is a 10-es főutat használhatja, a személygépjárművel közlekedőknek lehetőségük van az érintett szakasz elkerülésére. A Piliscsaba irányából Budapest felé közlekedők a pilisszentiváni elágazásnál Solymár irányába, míg ellenkező irányban a főút Solymári Auchan körforgalmától a pilisszentiváni elágazás felé haladva tudnak kerülni.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. a munkálatok ideje alatt fokozott óvatosságot kér a közlekedőktől, és azt ajánlja, hogy indulás előtt lehetőség szerint tájékozódjanak a www.utinform.hu weboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra