Hírek
2021. Június 17. 09:31, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosk/police.hu
High-tech körülmények között termesztették a kábítószert
A rendőrök 2021 áprilisában foglalták le a 250 millió forint értékű kábítószert. Most a gyár is meglett, ahol a bűnbanda a marihuánát termesztette. Azonnal látszott, hogy a bűnözők nem sajnálták a pénzt a beruházásból.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Nemzetközi Bűnözés Elleni Főosztály V. Bűnüldözési Osztálya (Debrecen) büntetőeljárást folytat bűnszervezetben, kereskedéssel elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntett megalapozott gyanúja miatt három debreceni és három téglási lakossal – köztük egy nővel – szemben, letartóztatásuk mellett.
2021. április 15-én összehangolt rendőri akció keretében megtartott kutatások és szemle alkalmával összesen 80 kilogramm zöld színű kábítószergyanús növényi származékot (marihuána) és közel 3,3 kilogramm fehér színű kábítószergyanús port (amfetamin és kokain) foglaltak le a nyomozók, melynek a feketepiaci értéke összesen 250 millió forint – közölte a rendőrség.
Az ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyonvisszaszerzési Hivatal vagyonvisszaszerzési eljárást is indított a bűncselekményből eredő vagyon visszaszerzése érdekében; ennek keretében a bűnszervezet tagjaitól ezidáig több mint 130 millió forint értékű vagyonelem került biztosításra.
A gyanúsítottak elfogását követően sem állt meg a nyomozás, a továbbfolytatott felderítő és vizsgálati munkába bevonták a KR NNI Kiberbűnözés Elleni Főosztályának, illetve Elemző-Értékelő Osztályának munkatársait, akik az elkövetői körtől lefoglalt kommunkációs eszközök adattartalmát vizsgálták, valamint az elkövetők kapcsolatrendszerének elemzését végezték el.
A részletes nyomozati és kiterjedt elemző tevékenység eredményeképpen a nyomozók beazonosították a lefoglalt kábítószerek beszerzési forrását, egy kecskeméti zártkerti ingatlant, amely egy 2020-ban épült, könnyűszerkezetes csarnoképület. Az épületben kétszintes, professzionálisan felszerelt, számítógépes rendszer útján távvezérelhető, több ezer marihuána növény termesztésére és feldolgozására szolgáló infrastruktúrát alakítottak ki, amelyet rendőri akció keretében 2021. május 21-én számoltak fel az NNI debreceni nyomozói a Készenléti Rendőrség műveleti egységeinek bevonásával.

A beltéri, precíziós növénytermeléshez szükséges öntöző, világító és szellőztető berendezéseket távvezérléssel működtették, a növények fejlődését kiváló minőségű talajkeverékkel és tápoldatokkal segítették. A termeléshez szükséges nagymértékű villamosenergia fogyasztás leplezése érdekében a gépek, berendezések működtetéséhez szükséges áram biztosítására saját áramellátó rendszer alakítottak ki, amelyhez több tíz millió forint értékű generátorokot állítottak üzembe. A szintek közötti anyagmozgatás céljára külön liftrendszert építettek ki.
A telephelyen folyó illegális tevékenység elfedése érdekében az ingatlant több méteres átláthatatlan kerítéssel vették körbe, és az ott tevékenykedő emberek részére huzamosabb tartózkodásra szolgáló épületrészt is kialakítottak.
Az elsődleges becslések szerint a közel 300 millió forintos beruházással kialakított üzem távfelügyeletére csúcsminőségű kamerákat szereltek fel, és ezek segítségével tudták figyelemmel kísérni a telephelyen folyó tevékenységet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
