Városlista
2025. október 18, szombat - Lukács

Hírek

2015. Július 20. 07:05, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Hőség - Némi enyhüléssel, de hétfőn is kánikula várható

Hőség - Némi enyhüléssel, de hétfőn is kánikula várható

A vasárnap érkezett hidegfront nyomán némileg enyhült a levegő, de hétfőn is országszerte hőség várható. Néhány északi megyében másodfokú, az ország nagy részén továbbra is harmadfokú figyelmeztetés van érvényben.

Az országos tisztifőorvos péntektől hétfő délután 4 óráig rendelt el hőségriadót.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a hétfő hajnali, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésében azt írta: reggel és a délelőtt első felében az északi országrészben elszórtan további zivatarok alakulhatnak ki, amelyekhez néhol heves (80-90 kilométer/óra körüli) szélroham és jégeső is társulhat. Délután az északkeleti megyékben és az Alpokalján ismét előfordulhat helyenként zivatar, hasonló kísérőjelenségekkel.

Hétfőn az ország északkeleti és északnyugati részén 25-27, másutt 27-29 Celsius-fok között alakul a napi középhőmérséklet. Az előrejelzés szerint a maximumhőmérséklet délután 31-36 fok között alakul, késő este 26-31 fokig hűl le a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit

A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót

2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld

Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország

Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak