Hírek
2020. Február 18. 10:00, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: police.hu
Idegen házba ment be aludni, távozáskor vitte a kocsikulcsot
Idegen lakásba ment be aludni egy férfi Komáromban a minap, távozásakor ráadásul a tulajdonos autójának indítókulcsát is magával vitte.
Szállást keresett Komáromban egy 49 éves férfi vasárnap este. Először a vasútállomáson egy padon akart aludni, de amikor onnan elküldték, elindult, hogy keressen egy helyet, ahol az éjszakát töltheti. Véletlenszerűen ment be egy lakásba, ahol lefeküdt, de amikor az ott lakó férfi hazaért, elzavarta onnan. Az ismeretlen, mielőtt távozott, magához vette a sértett autójának indítókulcsát, ami az asztalon volt – közölte a rendőrség közleményében.
A tulajdonos ezután tett bejelentést a hatóságnál. Az egyenruhások a személyleírás alapján rövid időn belül elfogták K.A.-t és előállították. Ellene jogtalan elsajátítás és magánlaksértés gyanúja miatt indítottak eljárást.
A férfi beismerte a bűncselekmények elkövetését. Elmondta, hogy amikor rájött, hogy más kulcsa van nála, azt kidobta egy kukába. Ezt a rendőrök megtalálták és visszaadták a tulajdonosának. A férfit őrizetbe vették, és kezdeményezték bíróság elé állítását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
