Hírek
2018. Április 04. 09:36, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Ideje lecserélni a téli gumikat

Kezdődik a tavaszi autógumi-cserék időszaka – az Abroncs Kereskedőház várakozása szerint a csúcsidőszak április közepén várható.
A cég keddi közleményében kitér arra, hogy a 2013-as márciusi nagy havazás óta minden tavasszal lényegesen óvatosabbak az autósok, és hetekkel későbbre időzítik az időszakos kerékcserét, mint korábban, így az idén húsvét után egyszerre indul el a szezon a keleti és nyugati országrészekben is.
Tiszay Árpád, a társaság kereskedelmi vezetője a közlemény szerint felhívta a figyelmet arra: az abroncsszektorban is tapasztalható szakemberhiány miatt előfordulhat, hogy 7-10 napos várakozással is számolniuk kell az autósoknak. Kitért arra, hogy az elmúlt években javulást érzékelnek a szezonális kerékcserék terén: míg a pénzügyi válság idején az autók egy részével nyáron is téli gumikkal közlekedtek, ma ez egyre kevésbé jellemző. A nyári abroncs más összetételű anyagból készül, mint a téli, és egy jó minőségű nyári gumival felszerelt autó fékútja közel harmadával is rövidebb lehet, mintha téli lenne rajta – jegyezte meg.
Az Abroncs Kereskedőház arra számít, hogy szervizeit a következő hetekben mintegy 100 ezer autós keresi fel. Az 1995-ben alapított, jelenleg több mint kétszáz embernek munkát biztosító családi vállalkozás 6 saját tulajdonú telephelyet, négy bevásárlóközponti abroncsszervizt, két logisztikai raktárbázist üzemeltet, és webáruházán keresztül is értékesít. A cég több mint 30 gyártó termékeit forgalmazza, szezonális forgalma eléri a félmillió darabot. A nyilvánosan hozzáférhető adatok szerint az Abroncs Kereskedőház Kft. 2016-ban 22,396 milliárd forint árbevétel mellett 394,9 millió forint adózott eredményt ért el az előző évi 20,678 milliárd forint nettó bevétel és 286 millió forint profit után.
Az Európai Gumiabroncs- és Gumigyártók Szövetsége korábban közölt adatai alapján 2016-ban Magyarországon csaknem 2,4 millió új gumiabroncsot értékesítettek a gyártók, ami hétéves rekord volt, tavaly az eladott darabszám mintegy 5 százalékkal nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld
Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben
2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld
Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye
A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.
2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld
Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet
A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.