Hírek
2021. Március 02. 07:27, kedd | Helyi
Ideje metszeni

Ideje elővenni a metszőollókat, igaz a különböző metszési munkák és a különböző növényfajok eltérő metszési módot és időpontot igényelnek.
Ézsiás Antal agrármérnök elmondja, hogyan kell szakszerűen és időben elvégezni a metszést.
Melyek azok a munkák, amelyekkel március elején kezdeni kell a kertészkedést - erről kérdeztük Ézsás Antalt.
Most a lemosó permetezést megelőző tevékenységet kell elvégezni, azaz a letört ágakat eltávolítani a még fennmaradt, beteg, moníliás, fertőzött gyümölcsök eltávolításával.
A leszedett múmiákat össze lehet szedni és elásni, de a lemosó permetezéssel is megsemmisül.
Ezen kívül a nyáron levágott csonkokat az esztétika miatt el kell távolítani, a fennmaradt termést pl. a naspolya esetében leszedni, az idősebb fáknál a kéregkaparás is a tavaszi feladatok közé tartozik.
A koronaalakítást a fiatal fák esetében, ahol nem alakult ki a termőterületek, metszéssel kell szabályozni.
A kertben a fák még pihenő szakaszban vannak, más a kerti klíma mint az otthoni, ott már megindult a mogyoró, az orgona. Az időjárás szerencsére ilyen szempontból kedvez, mert nincs az a nagyon meleg, hogy meginduljanak a fák, mert akkor tavaly, amikor jött a későbbi erős lehűlés, minden elfagyhat.
A gyümölcsfák után a málna metszése is következhet-. tanácsolta a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.