Hírek
2024. Október 10. 15:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: karcag tv
IDŐSKÖSZÖNTÉS AZ IDŐSEK KLUBJÁBAN

Az öregedés egyáltalán nem jelenti a befelé fordulást, a mélabút. Ennek adta ékes példáját az a nagyon bensőséges ünnepség, amelyet az idősek világnapja alkalmából tartottak a karcagi Idősek Klubjában.
Önfeledt, vidám műsorral köszöntötték egymást és önmagukat a karcagi nyugdíjasok október elsején. Az idősek világnapja nem csak önfeledt pillanatokat, perceket jelent számukra, hanem annak a lehetőségét is, hogy akár egy- egy verssel, akár egy énekkel ki tudnak állni egymás elé és a jól megérdemelt tapssal jutalmazzák magukat.
SZEPESI TIBOR, polgármester:
- Természetes, hogy ők azok, akikre vigyáznunk kell, oda kell figyelni és akiket óvnunk, védenünk kell. Egy nagyon jó közösség a karcagi közösség, hiszen folyamatosan odafigyel az idősekre nem csak az önkormányzat, hanem azok a civil szervezetek, egyesületek, klubok, akik velük foglalkoznak és ez a közösség, amely egy hatalmas összetartó erő. Itt az idősek napközijében is azt a vidámságot láttuk a mai nap is, hiszen a mindennapi munkában, az elmúlt évtizedekben megfáradt arcokon mosoly volt, csillogott a szemük és örültek annak, hogy ebben a közösségben lehetnek.
Magyarországon az emberek húsz százaléka számít időskorúnak, vagyis hatvan éven felülinek. E majd kétmillió ember jelentős hányada teljesen egyedül él, hiszen ma már alig- alig léteznek többgenerációs családok, ahol egy háztartásban élnek a nagyszülők, a szülők és a gyerekek. A nyugdíjas klubok a maguk lehetőségeikhez mérten igyekeznek csökkenteni az időskori elmagányosodás veszélyét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 14:53, kedd | Helyi
VÁDAT EMELT AZ ÜGYÉSZSÉG AZ ÖCSÖDI GYILKOS ELLEN
VÁDAT EMELT AZ ÜGYÉSZSÉG AZ ÖCSÖDI GYILKOS ELLEN
2025. Szeptember 09. 09:48, kedd | Helyi
Vízbe gurult autó
A Besenyszög melletti Doba-pusztai csatornába gurult egy személygépkocsi hétfő este
2025. Szeptember 09. 06:22, kedd | Helyi
VÁROSNAPI PROGRAMOK KENDERESEN
A Városnap a kenderesiek életében az egyik leginkább várt rendezvény. Kameránkkal mi is jelen voltunk a programokon.
2025. Szeptember 09. 06:19, kedd | Helyi
JÓL ALAKUL A SZEZON AZ AKÁCLIGET GYÓGY-ÉS STRANDFÜRDŐBEN
Jó lesz a szezon. Bár a fő strandszezonból nem sok van már hátra, az Akácliget Gyógy- és Strandfürdőben még mindig sok a vendég.