Hírek
2015. Szeptember 13. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás: Magyarország minden jogszabályt betart
Magyarország rendkívül nagy bevándorlási nyomás alatt van, ennek ellenére megfelel minden nemzetközi jogi konvenciónak és a betartja a megfelelő jogszabályokat -
- mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton az M1 aktuális csatornán. A miniszter egy sajtótájékoztatón hangsúlyozta: az elmúlt napokban többször is vádolta alaptalanul és "hazug módon" Magyarországot Sigmar Gabriel német alkancellár.
"A jövő héttől egy minőségileg új helyzet áll elő, hiszen mind fizikai, mind jogi szempontból a legkedvezőbb helyzetben leszünk a schengeni határ védelmének tekintetében és ez a legnagyobb szolidaritás, amit Magyarország vállalni tud az Európai Unióval" - tette hozzá.
Szerinte így nem csak Magyarországon, de az Európai Unió más tagállamaiban is csökkenhet a migrációs nyomás.
A dpa német hírügynökség jelentése szerint Sigmar Gabriel német alkancellár szombaton Hildesheimben azt hangoztatta, hogy Orbán Viktornak "kötelessége betartania az európai jogot, és menedéket kell nyújtania a politikai menekülteknek." Gabriel szerint a magyar kormányfő nem engedheti meg, hogy a menekülteket "annyira rossz viszonyok között tartsák és visszatoloncolják őket."
A hírügynökség emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor a Bild című német lapnak adott szombati interjújában arra a felvetésre, hova menjen a sok menekült, miután jövő kedden lezárulnak Magyarország határai, kijelentette: vissza, "oda ahonnan jöttek".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld
Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak
A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.
2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld
Két menet lesz a fővárosban március 15-én
Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.
2026. Február 17. 15:00, kedd | Belföld
A Mol kezdeményezi a stratégiai kőolajkészletek felszabadítását a régió ellátásbiztonságának fenntartása érdekében
2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld
MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok
Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.

