Hírek
2024. Október 25. 09:12, péntek |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség / Nav
Illegális cigarettagyárra csapott le a NAV Karcagon , öt férfi letartóztatásban
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) látványos akcióban számolt fel egy illegális cigarettagyárat és lefoglalt egymilliárd forint értékű adózatlan dohányárut.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség költségvetési csalás bűntette miatt indítványozta öt férfi letartóztatását, akik egy Karcag melletti illegális cigarettagyár működtetésében, és a cigaretta értékesítésében vettek részt.
A rendelkezésre álló adatok szerint a NAV járőrei 2024. október 15-én igazoltatták az egyik gyanúsított által vezetett, 500 ezer doboz, adózatlan dohányárut szállító járművet. A cigarettát egy Karcag külterületén lévő ingatlanon működő illegális cigarettagyárban gyártották, ahol a nyomozó hatóság több tonna fogyasztási dohányt, több raklap csomagolóanyagot, filtert, hüvelyt, ragasztót, gyártási hulladékot, illetve cigarettagyártó- gépsort talált meg és foglalt le.
Az egyik gyanúsított a telephely felett haszonélvezeti joggal rendelkező férfi, aki a telephelyet úgy biztosította a cigarettagyár működéséhez, hogy tudott az ott folyó illegális tevékenységről.
A nyomozók a cigarettagyár közelében menekülés közben elfogtak három ukrán állampolgárt is, akik a cigarettagyárban dolgoztak.
A gyanúsítottak a jogellenes jövedéki adóköteles cigaretta előállítással, és tovább értékesítésre történő szállításával a költségvetésnek több mint egy milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak.
Az ügyészség indítványa alapján a gyanúsítottak esetében a cselekmény jelentős tárgyi súlyára, jellegére, a magas elkövetési értékre, a kiszabható büntetés nagyságára (5 évtől 10 évig terjedő szabadságvesztés), valamint arra, hogy a magyar állampolgár gyanúsítottak a bűncselekmény jellege kapcsán bűnkapcsolati hálóval és mobilizálható vagyonnal rendelkezhetnek, alappal tartani lehet a gyanúsítottak szökésétől, elrejtőzésétől. Hivatkozott az ügyészség az indítványában a bizonyítás megnehezítésének, és a bűnismétlésnek a veszélyére is.
A bíróság elrendelte valamennyi gyanúsított letartóztatását, azonban fellebbezések miatt a letartóztatás kérdésében végleges döntést a Szolnoki Törvényszék fog hozni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 06:00, kedd | Helyi
NYÍLT NAP A SZENTANNAIBAN
Nyílt napot tartott a Szentannai Sámuel Református Gimnázium Technikum és Kollégium, melynek köszönhetően az intézményben zajló képzésekbe tekinthettek be a pályaválasztás előtt álló általános iskolás tanulók és szüleik.
2026. Január 20. 06:00, kedd | Helyi
KÜLÖNLEGES TÉLI ÉLMÉNY A JÁSZBERÉNYI ÁLLATKERTBEN
Különleges téli élmény várja a látogatókat a Jászberényi Állatkertben. Az érdeklődők ugyanis a pingvinsétán testközelből találkozhatnak a pápaszemes pingvinekkel.
2026. Január 20. 06:00, kedd | Helyi
ŐRIZETBEN A KARCAGI TOLVAJ
Karcagi üzletek, családi házak értékei bánták, mikor az egyik helyi lakos betette oda a lábát. A rendőrök kezdeményezték letartóztatását.
2026. Január 19. 16:35, hétfő | Helyi
ÁLTALÁNOS KÖZMEGHALLGATÁS
A közmeghallgatásra minden érdeklődőt tisztelettel várunk!
